Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Wakacje z pupilem – o czym warto pamiętać?
  3. Wakacje z pupilem – o czym warto pamiętać?

Planując swój wymarzony wakacyjny wyjazd, wielu z nas zastanawia się od razu nad tym, czy zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Podróżowanie z pupilem może być przecież wspaniałym doświadczeniem, jednakże wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i przemyślenia kilku kluczowych kwestii. Jak zapewnić zwierzakowi komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży? Gdzie można wejść z pupilem, a gdzie jest to kategorycznie zabronione? A do tego jak poradzić sobie z upałami? W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wskazówki i porady, które pomogą Ci zorganizować bezpieczny i niezapomniany urlop.  

Udar cieplny – czyli dlaczego upał jest tak niebezpieczny 

Gorące dni to poważne zagrożenie dla naszych czworonogów, pamiętajmy bowiem o tym, że temperatura przy powierzchni jest znacznie wyższa niż ta, która my odczuwamy. Jednym z największych zagrożeń jest udar cieplny, jest to groźny i zagrażający życiu stan, dlatego tak ważne jest, aby znać jego objawy i szybko na nie reagować. Pamiętaj, jeśli zauważysz u swojego zwierzaka którykolwiek z tych objawów, natychmiast podejmij kroki, mające na celu ochłodzenie jego organizmu, a następnie jak najszybciej skontaktuj się z weterynarzem. Jak najszybciej ochłodzić pupila? Przenieś go w chłodne i zacienione miejsce, daj mu do picia zimną wodę oraz zastosuj okład z wilgotnych ręczników. Szybkie obniżenie temperatury ciała może zapobiec dalszym komplikacjom! Objawami udaru są: 

  • Ciężkie i szybkie dyszenie, które jest dużo bardziej intensywne niż zwykle  

  • Apatia, pies może być ospały i słaby 

  • Nadmierne ślinienie, czasem też z pianą 

  • Problemy z utrzymaniem równowagi i chwiejny chód 

  • Wymioty i biegunka  

  • Drżenie i drgawki 

  • Podwyższona temperatura ciała  

  • W skrajnych przypadkach pies może także stracić przytomność 

Bezpieczna podróż z pupilem – jak to zrobić? 

Bezpieczna podróż z pupilem wymaga starannego przygotowania i uwzględnienia kilku istotnych aspektów. Przygotowaliśmy więc dla Was krótką listę kluczowych wskazówek, które zawsze warto mieć na uwadze: 

  1. Zainwestuj w solidną klatkę lub transporter, który będzie idealnie dostosowany do rozmiarów Twojego pupila. Upewnij się, że jest wygodny, dobrze wentylowany i odpowiednio zabezpieczony, aby zapobiec przemieszczaniu się podczas jazdy. Przed samą podróżą pozwól zwierzakowi zapoznać się z transporterem. Postaw go w domu w miejscu, gdzie pupil czuje się bezpiecznie i zachęcaj go do wchodzenia do środka. Możesz zachęcić go przysmakami.  

  1. Upewnij się, że Twój zwierzak ma na sobie aktualną identyfikację, na przykład obrożę z adresówką lub wszczepiony chip. W przypadku zagubienia się podczas podróży, znacznie ułatwi to jego odnalezienie. 

  1. Podczas dłuższej podróży samochodem rób regularne przerwy, aby pozwolić swojemu pupilowi na chwilę ruchu, załatwienie potrzeb fizjologicznych i nawodnienie. Pamiętaj również, żeby nigdy nie zostawiać zwierzęcia samego w nagrzanym samochodzie! 

  1. W przypadku podróży samochodem zadbaj o to, aby zwierzę było odpowiednio zabezpieczone. Może to być wspomniana wcześniej klatka, specjalne pasy bezpieczeństwa dla psów lub barierki oddzielające przestrzeń bagażową. 

  1. Przed wyjazdem odwiedź weterynarza, aby upewnić się, że Twój pupil jest zdrowy i posiada wszystkie niezbędne szczepienia. Możesz także porozmawiać o ewentualnych środkach uspokajających, jeśli Twój zwierzak źle znosi podróże. 

  1. Zabierz ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak miski na wodę i jedzenie, karmę, leki, zabawki oraz kocyk lub legowisko, które będą przypominały zwierzęciu o domu. 

Pies na plaży - o czym warto pamiętać? 

Częstym wyborem na wakacyjnego wyjazd, jest wypad nad morze lub innych akwen wodny. Plażowanie z psem może być przecież świetną przygodą dla Was obojga, jednak pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujecie i będziecie pamiętać o kilku ważnych kwestiach: 

  1. Zapewnij zwierzakowi odpowiednią dawkę wody oraz zacienione miejsce. Psy, podobnie jak ludzie, mogą się szybko przegrzewać, a ich układ pozbywania się ciepła, nie jest tak dobrze rozbudowany. Zabierz więc ze sobą parasol, namiot plażowy lub inne źródło cienia, oraz dużo świeżej pitnej wody. Pamiętaj także o misce, aby Twój pupil mógł się napić w każdej chwili. 

  1. Zadbaj o wszystkie niezbędne akcesoria - weź ze sobą smycz, woreczki na odchody, ręcznik do wycierania oraz zabawki, którymi Twój pupil będzie mógł się bawić zarówno w wodzie jak i na plaży. 

  1. Ważne jest, aby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić regulacje prawne - niestety nie każda plaże jest przyjazna dla psów. Wiele miejsc ma również ściśle określone godziny, w ciągu których pupil może być obecny, np. rano lub wieczorami, gdy plaże są zdecydowanie mniej zatłoczone. Na większości plaż obowiązuje także nakaz prowadzenia psa na smyczy. 

  1. Podobnie jak ludzie, psy również mogą doznać oparzeń słonecznych. Na rynku dostępne są specjalne kremy przeciwsłoneczne dla zwierząt, które można nałożyć na wrażliwe części ciała, takie jak nos i uszy. Szczególnie uważaj w przypadku, gdy Twój zwierzak ma bardzo krótką sierść lub jest jej w wielu miejscach pozbawiony. 

  1. Uważaj na gorący piasek, może on łatwo poparzyć łapy Twojego zwierzaka. Unikaj zatem spacerów w najgorętszych godzinach dnia lub zaopatrz pupila w specjalne buty ochronne.  

  1. Nie wszystkie psy są naturalnymi pływakami. Zawsze nadzoruj swojego pupila podczas zabaw w wodzie. Unikaj też głębokich miejsc oraz dużych fal. 

  1. Zwracaj także uwagę na wszelkie oznaki przegrzania, takie jak nadmierne dyszenie, osłabienie czy dezorientacja. Jeśli zauważysz któreś z tych objawów, natychmiast zabierz zwierzaka w zacienione miejsce i spróbuj go ochłodzić.   

  1. Na koniec pamiętaj także, żeby zawsze sprzątać po swoim czworonogu. Plaża powinna pozostać czysta i przyjazna dla wszystkich. 

Co zrobić, jeżeli nie chcemy zabierać ze sobą pupila? 

Nie każdy ma możliwość podróżowania razem z pupilem, nie każdy pupil lubi też podróżować i lepiej go po prostu tym nie stresować. Jak zatem bezpiecznie i odpowiedzialnie rozwiązać ten problem? 

Idealną opcją będzie opieka w domu: jeśli to możliwe, poproś zaufaną osobę, taką jak członek rodziny lub przyjaciel, aby zajęła się zwierzakiem na czas Twojego wyjazdu. To często najlepsze rozwiązanie, ponieważ pies pozostaje w znanym i bezpiecznym środowisku. Możesz zatrudnić także profesjonalnego opiekuna zwierząt, który będzie odwiedzał Twojego pupila w domu lub zamieszka u Ciebie na czas Twojej nieobecności.  

Inna możliwością są specjalistyczne hotele dla zwierząt, które oferują profesjonalną opiekę, wyżywienie i odpowiednia aktywność. Upewnij się, że wybrany hotel ma dobre opinie i spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. 

Jeśli zdecydujesz się już na to, że Twój zwierzak pozostanie pod opieką kogoś innego, warto go wcześniej przyzwyczaić do nowej osoby oraz ewentualnego nowego miejsca. Kilka wizyt adaptacyjnych może pomóc zmniejszyć stres związany z rozłąką. Zostaw chwilowemu opiekunowi także szczegółowe instrukcje dotyczące karmienia, rutyny, ewentualnych lekarstw i preferencji Twojego zwierzaka. 

Karmy premium dla psów i kotów                 

Wataha to polska marka karm premium dla psów i kotów. W naszej ofercie znajdziesz karmy dla zwierząt różnych ras i w każdym wieku. Oprócz samych karm, znajdziesz u nas również inne akcesoria, takie jak: szczotki do pielęgnacji sierści, drapaki, żwirki czy różnego rodzaju zabawki.     

Produkty marki Wataha powstają wyłącznie z wysokiej jakości surowców, pozyskiwanych od zaufanych dostawców. Wiemy, jak dużą rolę w życiu zwierząt odgrywa ich dieta, dlatego szczególną uwagę zwracamy na standardy produkcji. Nie używamy zatem żadnych sztucznych dodatków i ulepszaczy. Stawiamy na naturę i prostotę - wszystkie nasze karmy powstają zgodnie z potrzebami żywieniowymi Waszych podopiecznych. Wataha to prosty sposób na zdrowie i szczęście Twojego czworonoga!      

Karma mokra dla psa

Karma sucha dla psa

Przysmaki

Zabawki

Sprawdź nasz blog o zwierzętach      

Zaciekawił Cię ten artykuł, a może pomógł Ci rozwiązać jakiś problem? Sprawdź też inne nasze wpisy! Może akurat któryś z poniższych Cię zaciekawi:      

Nosework – czym jest i jak zacząć?   

Czy pies może jeść wiśnie? 

Bezpieczne plażowanie z pupilem  

Agility dla psa – na czym to polega?  

Jak oduczyć psa wymuszania jedzenia? 

W jaki sposób pomóc pupilowi przetrwać upalne dni? 



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!