Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Psy i Szczeniaki
  3. Karma według wieku psa
  4. Karma dla szczeniaka
  5. Karma dla szczeniaka ras małych i średnich
  6. Karma dla szczeniaka ras małych i średnich

Karma dla szczeniaka ras małych i średnich

Karma dla szczeniaka ras małych i średnich

Dieta szczeniąt powinna zawierać składniki wspierające prawidłowy wzrost i rozwój. Są to przede wszystkim: białko, witaminy, minerały oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Odpowiednie żywienie w okresie szczenięctwa przekłada się na zdrowie czworonogów w dalszych etapach życia. Karma Wataha dla szczeniąt ras małych i średnich to pełnowartościowe kompozycje smakowe stworzone z myślą o prawidłowym funkcjonowaniu psiego organizmu. W naszym asortymencie znajdziesz produkty o wysokiej smakowitości i prostym składzie, które przypadają do gustu nawet wybrednym pupilom.

Karmienie szczeniaka - co trzeba wiedzieć?

Okres szczenięctwa to szczególnie ważny moment w życiu psów. W tym czasie rosną, kształtują się ich kości, stawy i mięśnie. Rozwija się układ pokarmowy i immunologiczny. Dlatego tak ważne jest to, aby ich posiłki były bogate w substancje odżywcze. Niedobór poszczególnych składników może przyczynić się do wad rozwojowych, a nawet poważnych problemów zdrowotnych.

Planując jadłospis dla szczeniaka, należy pamiętać o:

- odpowiedniej podaży białka - jest ono niezbędne do budowy m.in. kości, mięśni, i tkanek, a także uczestniczy w wielu procesach w organizmie zwierząt,
- dostarczeniu witamin i minerałów - są to elementy przekładające się na jakość zdrowia pupila. Odpowiadają za odporność, wspierają prawidłowe widzenie, pozwalają na utrzymanie prawidłowego stanu skóry i sierści oraz regulują procesy metaboliczne,
- nienasyconych kwasach tłuszczowych - omega-3 i omega-6 to multifunkcyjne składniki, które wspierają trawienie, mają działanie przeciwzapalne oraz są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
- jakości pożywienia - unikaj konserwantów i sztucznych dodatków. Karma powinna być jak najbardziej naturalna, zgodnie z pierwotnymi potrzebami małych tropicieli,
- ewentualnych alergiach i nietolerancjach - brzuchy młodych psów często są wrażliwe, dlatego należy unikać produktów ciężkostrawnych oraz o wysokim potencjale alergennym, np. zbóż.

Jak powinno wyglądać żywienie szczeniaka?

Po upływie kilku pierwszych tygodni życia, dieta szczeniaka powinna zacząć się zmieniać. Około 5 tygodnia życia należy przyzwyczajać pupila do stałego pokarmu. W tym momencie wybieramy specjalną karmę dopasowaną do potrzeb szczeniaków ras małych i średnich. Te produkty są stworzone zgodnie z ich wymaganiami żywieniowymi i pokrywają ich zapotrzebowanie na energię oraz składniki odżywcze.

Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Układ pokarmowy szczeniąt jest bardzo wrażliwy, dlatego nagłe przejście z mleka matki na stały pokarm może spowodować problemy gastryczne. Ważne jest to, aby podawać pupilowi małe porcje i pozwolić mu oswoić się z nową formą pożywienia. Należy również pamiętać o regularności posiłków - karm pupila codziennie o tych samych porach.

Jaką karmę wybrać dla szczeniąt ras małych i średnich?

Wybierając karmę dla szczeniaka należy kierować się nie tylko jego aktualną wagą, ale też przewidywaną masą ciała, którą osiągnie jako dorosły pies. Pod uwagę powinniśmy wziąć również stan zdrowia pupila i poziom aktywności fizycznej.

Szczenięta w początkowym etapie dorastania mają znacznie większe zapotrzebowanie na różne aminokwasy egzogenne. Mogą być one dostarczone z mięsa dobrej jakości. Mimo że składniki roślinne mają białko surowe, to jednak jest go zbyt mało, uwzględniając potrzeby dorastającego organizmu. Do 14. tygodnia życia małe psiaki muszą otrzymywać przynajmniej 25 g białka na 100 g suchej masy karmy. Później to zapotrzebowanie maleje nawet do 20 g na 100 g suchej masy karmy.

Tłuszcz w pożywieniu szczeniąt pełni przede wszystkim funkcję energetyczną, ale jest także źródłem nienasyconych kwasów Omega-3 i 6. Wspierają one rozwój układu nerwowego, łagodzą stany zapalne i wpływają korzystnie na stan skóry i sierści.

Czy szczenięta mogą jeść karmę dla dorosłych psów?

Szczeniętom zdecydowanie nie wolno podawać karmy dla dorosłych psów. Działa to również w drugą stronę. Wynika to z faktu, że karmy dla szczeniąt zawierają więcej białka i mniej tłuszczu. Potrzeby żywieniowe dorosłych psów i szczeniaków różnią się od siebie. Podając pupilowi nieodpowiednią karmę możemy doprowadzić do niedoborów i problemów ze zdrowiem. Okres rozwoju psa to czas, w którym trzeba być ostrożnym w zakresie żywienia.

Obecnie na rynku znajduje się szereg karm odpowiednich dla szczeniąt ras małych i średnich. Mają one zoptymalizowany skład, dzięki czemu wspierają młody organizm. Właśnie takie są karmy Wataha - dostosowane do każdego etapu rozwoju czworonoga.

Karma Wataha dla szczeniąt ras małych i średnich

Wierzymy, że zbilansowana dieta jest podstawą do szczęścia czworonogów. Jedzenie, które podajemy pupilom powinno być bogate w wysoko odżywcze składniki. Są to przede wszystkim: wysokiej jakości mięso, ryby, a także warzywa i owoce. W naszych produktach znajdują się tylko naturalne składniki. Nie dodajemy konserwantów, sztucznych barwników i ulepszaczy. Jesteśmy zdania, że nasi pupile zasługują na wszystko to, co najlepsze. Cenimy sobie jakość i świeżość produktów, dlatego korzystamy z surowców pochodzących od lokalnych dostawców.

Zaufanie klientów jest dla nas bardzo ważne. W związku z tym tworzymy pełnowartościowe receptury, które spełniają wymagania czworonogów. Karmy Wataha od lat dostarczają radości psiakom. Wypróbuj nasze produkty i zobacz jak Twój pies zjada posiłki z przyjemnością. Karma Wataha - zaspokoi nawet wilczy apetyt.

Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!