Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Psy i Szczeniaki
  3. Karma według wieku psa
  4. Karma dla szczeniaka
  5. Karma dla szczeniaka ras dużych i olbrzymich
  6. Karma dla szczeniaka ras dużych i olbrzymich

Karma dla szczeniaka ras dużych i olbrzymich

Karma dla szczeniaka ras dużych i olbrzymich

Szczenięta ras dużych i olbrzymich rozwijają się nieco inaczej niż ich mniejsi koledzy. Układy kostno-szkieletowy oraz mięśniowy potrzebują odpowiednich warunków, aby odpowiednio się rozwijać i móc utrzymać cały organizm. Kluczem do sprawności pupila są odżywcze posiłki. W misce Twojego psa nie powinno zabraknąć białka, witamin i minerałów. Sprawdź naszą ofertę i zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego pupila.

Potrzeby żywieniowe szczeniąt ras dużych i olbrzymich

Szczenięta ras dużych i olbrzymich są szczególnie wymagające. Ich dieta powinna opierać się na pełnowartościowym mięsie, które jest źródłem białka i tłuszczów. Nie powinno w niej również zabraknąć warzyw i owoców - dostarczycieli niezbędnych witamin i minerałów. Opiekun tych szczeniaków musi pamiętać o tym, że dorastają one dłużej, niż szczenięta mniejszych ras. Ich organizm rozwija się dłużej - rozmiary i wagę dorosłego osobnika osiągają około 2 roku życia.

Układ kostny szczeniąt ras dużych i olbrzymich potrzebuje więcej czasu, aby odpowiednio się ukształtować. Prawidłowość tego procesu jest konieczna do utrzymania pupila w dobrej kondycji zdrowotnej. W przeciwnym razie pies może być narażony na wady rozwojowe. Psy dużych rozmiarów mają do utrzymania dużą masę, dlatego mocny i zdrowy układ kostny to podstawa ich funkcjonowania.

Istotne jest to, aby szczeniak otrzymywał odpowiednią dawkę energii. Karma nie może być zbyt kaloryczna, ponieważ to może doprowadzić do zbyt zbyt szybkiego wzrostu. Konsekwencją tego mogą nieprawidłowości w budowie kości. Przyjmowanie zbyt dużej ilości energii może powodować nadwagę. Taki stan również jest niekorzystny i niebezpieczny dla szczeniąt. Nie powinno się nadto rozpieszczać psa, lecz kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Porcje karmy należy serwować regularnie i w rozsądnych ilościach.

Planując jadłospis szczeniaka, należy pamiętać o:

- odpowiedniej podaży białka - jest ono niezbędne do budowy m.in. kości, mięśni, i tkanek, a także uczestniczy w wielu procesach w organizmie zwierząt,
- dostarczeniu witamin i minerałów - są to elementy przekładające się na jakość zdrowia pupila. Odpowiadają za odporność, wspierają prawidłowe widzenie, pozwalają na utrzymanie prawidłowego stanu skóry i sierści oraz regulują procesy metaboliczne,
- nienasyconych kwasach tłuszczowych - omega-3 i omega-6 to multifunkcyjne składniki, które wspierają trawienie, mają działanie przeciwzapalne oraz są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
- jakości pożywienia - unikaj konserwantów i sztucznych dodatków. Karma powinna być jak najbardziej naturalna, zgodnie z pierwotnymi potrzebami małych tropicieli,
- ewentualnych alergiach i nietolerancjach - brzuchy młodych psów często są wrażliwe, dlatego należy unikać produktów ciężkostrawnych oraz o wysokim potencjale alergennym, np. zbóż.

Karma dla szczeniąt - jaką wybrać?

Wybierając karmę dla szczeniaka należy kierować się przede wszystkim jej składem i jakością. Głównym składnikiem karmy powinno być mięso, które ma najwięcej wartości odżywczych. Dostarcza białka i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Dobrze, aby w psim jadłospisie znalazły się także warzywa oraz owoce, które są źródłem witamin i błonnika. Wybieraj karmy z jak najprostszym i krótkim składem. Zwróć uwagę na zawartość mięsa i innych składników odżywczych. Unikaj konserwantów i sztucznych dodatków.

Karma dla psów dorosłych i dla szczeniąt - czym się różnią?

Karma dla dorosłego psa zawiera inne proporcje składników odżywczych i analitycznych niż ta dla szczeniaka. Nie powinno się zatem stosować tych produktów zamiennie, ponieważ każdy z nich jest dostosowany do potrzeb żywieniowych danego osobnika. Podając psu nieodpowiednią karmę możemy narazić go na problemy zdrowotne lub niedobory żywieniowe.

Karmy dla psów dorosłych i szczeniąt różnią się także wielkością. Rozmiar pożywienia jest dopasowany do budowy pyska psa, dzięki czemu pupil nie ma problemów z gryzieniem. Producenci jedzenia dla psów znają potrzeby żywieniowe osobników na każdym etapie życia, dlatego należy stosować karmy zgodnie z ich przeznaczeniem.

Jak powinno wyglądać żywienie szczeniaka?

Po upływie kilku pierwszych tygodni życia, dieta szczeniaka powinna zacząć się zmieniać. Około 5 tygodnia życia należy przyzwyczajać pupila do stałego pokarmu. W tym momencie wybieramy specjalną karmę dopasowaną do potrzeb szczeniaków ras dużych i olbrzymich. Te produkty są stworzone zgodnie z ich wymaganiami żywieniowymi i pokrywają ich zapotrzebowanie na energię oraz składniki odżywcze.

Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Układ pokarmowy szczeniąt jest bardzo wrażliwy, dlatego nagłe przejście z mleka matki na stały pokarm może spowodować problemy gastryczne. Ważne jest to, aby podawać pupilowi małe porcje i pozwolić mu oswoić się z nową formą pożywienia. Należy również pamiętać o regularności posiłków - karm pupila codziennie o tych samych porach.

Karma Wataha dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich

Karmy Wataha są produkowane z surowców, które pochodzą od sprawdzonych dostawców, co jest gwarancją wysokiej jakości i świeżości. Jesteśmy zdania, że nasi czworonożni przyjaciele zasługują na jak najlepsze pożywienie, dlatego zrezygnowaliśmy z konserwantów i sztucznych dodatków. Karmy Wataha charakteryzują się krótkim, prostym i naturalnym składem. Pragniemy, aby nasze karmy nie były tylko produktami dodającymi energii, ale również dostarczycielami radości i niezapomnianych doznań smakowych.

Karmy Wataha dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich to produkty, za pomocą których chcemy przyczyniać się do długiego życia czworonogów. Wypróbuj nasze przysmaki i zobacz jak ich walory przekładają się na szczęście Twojego pupila.

Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!