Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Koty i Kocięta
  3. Karma dla kota
  4. Karma mokra dla kota
  5. Karma mokra dla kota

Karma mokra dla kota

Karma mokra dla kota

Zastanawiasz się, jaką karmę wybrać dla swojego kota? Jedną z możliwości jest karma mokra dla kota, która ma mnóstwo zalet! W wielu wersjach mokrą karmę dla kota znajdziesz w ofercie naszego sklepu Wataha! Gwarantujemy, że nasza mokra karma dla kotów zasmakuje Twojemu czworonożnemu przyjacielowi!

Dlaczego karma mokra dla kota to świetny posiłek?

Wśród najpopularniejszych zwierząt domowych w Europie znajdują się oczywiście koty. Są one mieszkańcami wielu polskich domów. Przynoszą nam mnóstwo radości i nie tylko. Często jednak mamy problem, jaką wybrać karmę dla kota? Jest to tym bardziej kłopotliwe, że koty to wybredne stworzonka, które nie zadowalają się byle czym. Przed właścicielami kotów zatem trudne zadanie, bowiem muszą znaleźć pokarm, który zasmakuje mruczkowi, a poza tym dostarczy mu niezbędnych składników odżywczych.

Innym problemem jest to, że koty domowe niechętnie piją wodę. Niestety to dość poważny kłopot, ponieważ jeśli poziom nawodnienia kotów jest zbyt niski, to są one narażone na mnóstwo różnych chorób m.in. ze strony układu moczowego. Dlatego dobrym wyborem są mokre karmy dla mruczków, których wilgotność jest na dobrym poziomie. To naturalny sposób karmienia kotów. W naszej ofercie sklepu Wataha znajdziesz wiele takich pokarmów dla swojego kotka!

Mokra karma dla kota to jedzenie idealnie dopasowane do układu trawiennego kota

Aby zrozumieć, dlaczego karma mokra dla kota jest tak dobra dla tego zwierzaka, należy cofnąć się do dawnych czasów, kiedy to jeszcze musiały one radzić sobie bez pomocy człowieka. Koty to urodzeni myśliwi, zwierzęta ciągle polujący i zjadający przede wszystkim myszy oraz ptaki, a więc mięso bogate w wodę. To z tego powodu koty, w przeciwieństwie do psów, piją tak mało wody. Organizmy, a przede wszystkim układy pokarmowe tych zwierząt, przystosowane są do takiej formy jedzenia i, saszetki lub puszki z mokrym pokarmem są dla nich najzdrowsze.

Dostępne w naszej ofercie produkty mają w swoim składzie najlepsze mięso, pozbawione są groźnej chemii, niezdrowych substancji konserwujących, zapachowych oraz barwników. Mokra forma sprawia, że kociaki świetnie trawią takie przysmaki, są z tego powodu zdrowsze, mają lepszą kondycję i doskonale się rozwijają, co jest bardzo istotne przede wszystkim u młodych kotków.

Istotną zaletą tych produktów jest również wyraźne odejście od dodatków zbożowych. Trzeba pamiętać o tym, że układ trawienny kotów praktycznie w ogóle nie jest przystosowany do trawienia zbóż. Choć na pierwszy rzut oka nic się im nie dzieje z tego powodu, to jednak regularne przyjmowanie zbóż mocno obciąża organizmy i przekłada się na problemy zdrowotne w późniejszym czasie. Bez zbożowe, mokre karmy dla kotów z naszej oferty eliminują ten problem, oferując pożywienie naprawdę zbliżone do naturalnego.

Karma mokra dla kota - podsumowanie zalet

Mając do wyboru karmę suchą lub mokrą dla kota, warto wybrać tę drugą. Wynika to z tego, że mokre karmy są znacznie lepszą formą karmienia mruczka - przede wszystkim bliższą naturze. Znajduje się w nich sporo płynu, dlatego też to idealna propozycja dla kotów, które bardzo rzadko zaglądają do miski z wodą. Poza tym tego typu pokarmy są bardzo miękkie, więc i trawienie jest dużo lepsze! Wśród pozytywnych aspektów mokrej karmy należy wspomnieć również o znacznie wyższej intensywności - zarówno zapachu, jak i smaku.

Inne zalety:

- karma mokra dla kota idealna jest dla kotów z nadwagą;
- karma mokra dla kota to doskonały wybór dla mruczków z nietolerancjami i alergiami;
- mokrą karmę w prosty sposób jest dozować i przechowywać.

Czy to jednak oznacza, że karma sucha dla kota jest zła? Wcale nie! Wielu właścicieli właśnie ją kupuje swoim zwierzakom, bowiem jest ekonomiczna i jej przechowywanie jest dużo prostsze. Poza tym solidnie czyści zęby milusińskich. Najrozsądniej jest po prostu urozmaicić jadłospis kota i serwować mu za dnia, zarówno mokrą karmę, jak i suchą.

Ile karmy dziennie potrzebuje kot?

Trudno jednoznacznie określić, jaka ilość pokarmu jest odpowiednia dla kotów. Podobnie jest z ludźmi - w zależności od tego, ile mamy lat, ile ważymy oraz na jakim poziomie jest nasza aktywność fizyczna, musimy przyjmować inną ilość kalorii. Wraz z wiekiem spada aktywność kotów, więc zupełnie normalne jest to, że młody kociak będzie potrzebował znacznie więcej jedzenia niż starszy kot. Zupełnie inaczej to wygląda u niektórych ras kotów - np. koty perskie są mniej aktywne niż koty syjamskie, więc także wymagają innego żywienia. Karma dla kotów powinna być dawkowana zgodnie z potrzebami naszego kociaka.

Przykładowa porcja karmy dla kota ważącego 4 KG

Koty zazwyczaj ważą około 4 kilogramów. Oznacza to, że w ciągu dnia taki zwierzak powinien zjeść filiżankę suchej karmy, czyli jakieś 70-75 g. Może to być również mokra karma dla kota - w tym przypadku będą to 4 albo 5 saszetek. Jeśli jednak nasz kot zmaga się z nadwagą, to koniecznie musimy pamiętać, aby nie podawać mu zbyt dużych ilości karmy oraz przestrzegać stałych pór podawania jedzenia. Warto także podawać mu karmę o mniejszej kaloryczności. Jak widzimy, ilość jedzenia, jaką powinniśmy podawać kotu w ciągu dnia, jest uzależniona od kilku czynników.

Doskonały sposób na karmienie młodych kociąt

Mokrą karmę dla kota najlepiej zacząć podawać małym kociakom, które stawiają swoje pierwsze kroki na tym świecie. Delikatne, energicznie rozwijające się organizmy tych zwierzaków są bardzo podatne na przyjmowanie pokarmów niskiej jakości. Mokra karma dla kota zawiera mnóstwo wilgoci, a ponieważ sprzedajemy produkty wyłącznie najwyższej jakości, to są tam również najlepsze dodatki mięsne. W efekcie kotki świetnie się rozwijają fizycznie oraz psychicznie, a do tego zmniejsza się ryzyko zaparć, które u tak małych zwierząt są niestety częste.

Kiedy można zacząć karmić kota mokrą karmą?

Koty powinny dorastać z matkami, ponieważ to właśnie od nich uczą się, jak być kotem. Obserwują zachowanie matki i zdobywają tę cenną wiedzę. Jeśli tak właśnie jest, to najprawdopodobniej kotki z czystej ciekawości zaczną zaglądać do misek i z czasem przekonają się do jedzenia mokrej karmy. Czasem jednak kotki nie mogą dorastać z matkami, w takim sytuacji warto wiedzieć, że mokrą karmę można zacząć podawać kotkom, gdy skończą piąty tydzień życia.

Mokra karma dla kotów z dużą zawartością wody!

Wydaje nam się, że każdy - bez wyjątku - wie, że koty niechętnie zaglądają do miski, w której mają wodę. Wynika to po prostu z ich natury - dzikie koty zaspokajają swoje pragnienie, jedząc ofiary. Nie jest to możliwe w przypadku domowych zwierzaków, dlatego nierzadko zmagają się one z chorobami układu moczowego i wieloma innymi. Są one spowodowane niewystarczającą ilością wody, która sprawia, że wszelkie minerały są niedokładnie wypłukiwane, przez co tworzą się kamienie.

Dlatego właściciele kotów powinni podawać mokre karmy. Może ona stanowić podstawę żywienia lub być jedynie urozmaiceniem diety. Ważne jest jednak, aby jej nie brakowało, bowiem w ten sposób dbamy o naszego futrzaka. Podając kotu mokrą karmę o wysokiej wilgotności, zmniejszamy ryzyko odwodnienia, a poza tym dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu poprawia się samopoczucie naszego przyjaciela!

Jak powstaje mokra karma dla kota?

Podczas produkowania mokrej karmy najpierw mieli się lub kroi składniki. Jest to tzw. obróbka mechaniczna. Później przechodzi się do dodania dodatków i zapakowania produktów do opakowań. Ważnym krokiem jest też ich sterylizacja w wysokiej temperaturze nawet przez kilkadziesiąt minut.

Jaką mokrą karmę wybrać dla kota?

Wybierając karmę do kota, powinniśmy skupić się na tym, aby była ona jak najbardziej zbliżona do naturalnej diety tych zwierzątek. Powinna z pewnością składać się z tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ to właśnie z nich czerpią energię. Mięso w składzie karmy dla kota powinno znajdować się na pierwszej pozycji. W dobrej karmie dla kotów muszą znaleźć się również podroby oraz warzywa i owoce. Niezbędnym dodatkiem jest też tauryna, która odpowiada za prawidłową pracę serca czy wzroku. Należy unikać karm mokrych, w których składzie znajdują się zboża oraz cukier. Niemile widziane są też węglowodany, dodatki konserwujące, barwiące oraz aromatyzujące.

Karma mokra czy sucha - która jest lepsza?

Zasadniczą różnicą, jaka występuje między tymi sposobami żywienia kotów, jest ich wilgotność. Podawanie mokrej karmy ma na celu m.in. nawodnienie organizmu kota. Ma to bardzo pozytywny wpływ na organizmy tych zwierząt - m.in. poprawia pracę układu moczowego.

Karmy dla kotów - suche i mokre - różnią się także zawartością zbóż. W tych suchych znajdziemy ich nawet 80%! Jeśli natomiast chodzi o mokre karmy, to często nie zawierają one w ogóle zbóż. Biorąc pod uwagę to, że układ pokarmowy mruczków jest przystosowany do pokarmu bogatego w białko i tłuszcze zwierzęce, możemy śmiało stwierdzić, że zboża nie są zbyt mile widziane, bowiem ich wchłanianie jest utrudnione. Wysokiej jakości karmy dla kotów pozbawione są zbóż lub jest ich śladowe ilości.

Podawanie kotom suchej karmy dostarcza im cztery razy więcej kalorii niż żywienie mokrymi karmami. To oznacza, że jeśli mamy dużego kota lub niezwykle aktywnego, to mokre karmy mogą nie wystarczyć - i warto dietę naszego mruczka rozszerzyć również o suchą karmę dla kota.

Dobór karmy - suchej lub mokrej - musi być więc dostosowany do potrzeb naszego kota. Na przykład w przypadku mruczków z małym apetytem lub z problemami z gryzieniem suchej karmy, polecane są mokre karmy. W ofercie naszego sklepu Wataha znajdują się karmy mokre oraz suche dla kotów, zatem mamy pewność, że każdy opiekun kota znajdzie tą najlepszą!

Dobra karma mokra dla kota - czym się wyróżnia?

Wysokiej jakości karma mokra dla kota powinna opierać się na kompozycji wysokiej jakości składników odżywczych. Dbamy o to, aby nasze karmy powstawały ze składników od polskich, lokalnych hodowców i dostawców. Dzięki temu mamy pewność, że oferujemy Tobie i Twojemu pupilowi to, co dla niego najlepsze. Kot będzie cieszyć się dobrym stanem zdrowia, a Ty możesz być spokojny o komfort życia zwierzaka. Oferta Wataha to między innymi mokra karma dla kota, która powinna być bazowym produktem w jadłospisie zwierzaka.

Jak żywić kota?

Musimy pamiętać o ułożeniu jadłospisu nie tylko pod względem rodzaju karmy i jej składu, ale także częstotliwości karmienia kota. Zależnie od preferencji Twojego pupila, musisz podawać mu od kilku nawet do kilkunastu posiłków dziennie. Oczywiście częste posiłki to porcje mniejsze objętościowo, dzięki czemu kot będzie łatwo trawić pokarm i pozyskiwać z niego maksimum substancji odżywczych. Często podawany pokarm powinien być także odpowiednio zbilansowany pod względem wartości odżywczych, co oznacza, że dobra karma mokra dla kotów przede wszystkim musi zawierać dużo białka, trochę złożonych węglowodanów, a także pełną gamę witamin i minerałów. 

Dobrym dodatkiem do mięsa może być ryż. Zawarte w nim złożone węglowodany są źródłem długo uwalnianej energii, co pozwala wystrzec się sytuacji, jaka często zdarza się w przypadku węglowodanów prostych: zwierzakowi towarzyszy poczucie sytości, jednak mija ono bardzo szybko, a wraz z nim spada poziom energii.

W mokrej karmie dla kota możemy odnaleźć również dużą zawartość wody, czyli nawet około 70%. Ponieważ koty w przeciwieństwie do psów nie piją często wody, musimy zapewnić im ją z innych źródeł. Jeżeli Twój kot odmawia picia wody z miski, a woda ze specjalnej fontanny i innych gadżetów tworzących strumień wody nie interesuje zwierzaka, podanie mu mokrej karmy będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu kot będzie najedzony i odpowiednio napojony.

Mokra karma dla kotów Wataha

Karma mokra dla kotów z naszego asortymentu to doskonały produkt do stworzenia podstawy diety Twojego kota. Pamiętaj, karma powinna dostarczać kotu niezbędny dla niego składnik odżywczy, czyli taurynę. Naturalnie kot może pozyskiwać ją z upolowanych myszy, jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dostarczenie kotu tauryny z podawanej karmy. Tauryna znajduje się w mięsie z indyka czy wątróbce wołowej, które znajdują się w składach karmy mokrej dla kotów Wataha. 

Tauryna to aminokwas, który wspomaga prawidłowe działanie układu rozrodczego kota, układu pokarmowego, a także pracę serca czy nawet dobry wzrok. Nie może zabraknąć jej w diecie kota.

Skomponuj ulubione smaki dla swojego kociaka

Oczywiście nie mogło u nas zabraknąć różnorodności produktowej. Karma mokra dla kota może być kupiona w wielu różnych smakach w naszym sklepie, idealnie dopasowanych do gustu zwierzaka. Tak wiele jej rodzajów pozwala oczywiście na urozmaicanie codziennej diety, rozpieszczanie swojego pupila i dbanie o jego doskonały nastrój.

Mamy między innymi karmy z mięsem drobiowym, wołowiną, indykiem, z rybami, warzywami i wiele więcej. Najwyższa jakość składników oraz brak groźnych dla zdrowia dodatków chemicznych sprawiają, że każdy zwierzak na pewno od razu zakocha się w tych produktach.

Mokra karma dla kotów Wataha to produkt taki jak karma z serii Superfood z dzika, która w 99% składa się z wysokiej mięsa, pozyskanego od zaufanych, lokalnych dostawców. To połączenie 88% mięsa z dziczyzny i 11% wątróbki wołowej. Możesz mieć pewność, że jest to czyste mięso bez sztucznych polepszaczy, które nie są korzystne dla zdrowia Twojego pupila.

Proponujemy także karmę mokrą dla kotów z indyka z serii Superfood. Ta karma powstała na bazie 88% mięsa z indyka i 11% mięsa z wątróbki wołowej. Wszystkie nasze mokre karmy dla kota są fortyfikowane, czyli wzbogacone o niezbędną dla zdrowia dawkę minerałów i witamin.

Wybierz mokrą karmę Wataha dla swojego kota. Posiadamy również specjalne karmy dla kotów dorosłych oraz karmy dla kociąt.

Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!