Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Psy i Szczeniaki
  3. Karma według rasy psa
  4. Karma dla Rottweilera
  5. Karma dla Rottweilera

Karma dla Rottweilera

Karma dla Rottweilera

Rottweiler to przedstawiciel psów ras olbrzymich. W zależności od płci, dorosły osobnik może ważyć nawet 60 kg! Rottweilery, dzięki swoim predyspozycjom, bardzo dobrze sprawują się jako psy policyjne. To inteligentne, odważne i aktywne czworonogi, których organizm potrzebuje odżywczej i zbilansowanej diety. Poza podstawowymi składnikami, takimi jak białko, witaminy czy tłuszcze, w ich jadłospisie powinny znaleźć się także dodatki funkcjonalne. Ich zadaniem jest przede wszystkim wsparcie kości i stawów, które bywają obciążone ze względu na dźwiganie dużej masy rottweilera. Znajdziesz je w wysokiej jakości pożywieniu dla psów, takim jak karmy Wataha. Posiadamy karmy przeznaczone dla psów ras olbrzymich, takich jak rottweiler. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą karmę dla swojego pupila.

Podstawy żywienia rottweilera

Rottweilery to psy, które cechuje wysoka aktywność i zamiłowanie do ruchu. To, w połączeniu z ich dużą masą ciała sprawia, że potrzebują one bardziej kalorycznej karmy. Bez odpowiedniej dawki energii, organizm rottweilera nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować, a pies będzie osowiały i pozbawiony chęci do uczestniczenia w codziennych zajęciach. Posiłki Rottweilera powinny zawierać również optymalną ilość składników odżywczych. Niedobory w diecie narażają pupila na uszczerbki na zdrowiu i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych schorzeń czy chorób. Czego nie może zabraknąć w jadłospisie rottweilera?

Białka - to podstawowy budulec psiego organizmu. Poza zaspokajaniem apetytu, pełni też inne funkcje. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, jest niezbędne do wykształtowania się mocnych kości, zębów i pazurów, a także wpływa na poziom odporności pupila. Najważniejszym w diecie psa jest białko pochodzenia zwierzęcego, którego źródłem jest oczywiście mięso oraz ryby,

witamin - to wielofunkcyjne składniki, które są kluczowe dla pracy całego organizmu. Wspierają układ immunologiczny, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie narządów wewnętrznych i psich zmysłów, a także biorą udział w budowie kości. Ich źródłem są warzywa i owoce,

minerałów - te makroskładniki wspierają działanie układu nerwowego, przyspieszają rekonwalescencję i gojenie się ran. One również są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i zębów psa. Należy ich szukać w mięsie, ale też warzywach czy ryżu,

tłuszczów - są one jednymi z ważniejszych składników diety rottweilera. Są źródłem energii, wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego psa i umożliwiają wchłanianie się niektórych witamin. Zdrowe tłuszcze są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Wykazują one działanie łagodzące stany zapalne, korzystnie wpływają na stan skóry i sierści pupila. Tłuszcze znajdują się w olejach, rybach oraz nasionach,

wody - jest ona jednym z głównych części składowych organizmu psa. Jest potrzebna podczas procesu trawienia i pełni funkcję ochronną narządów. W dużej mierze jest odpowiedzialna za prawidłową pracę układu moczowego.

Planując dietę rottweilera należy kierować się jego wiekiem, masą ciała, poziomem aktywności oraz stanem zdrowia. Te parametry są niezwykle pomocne, ponieważ dzięki nim wiemy, jak obfite powinny być posiłki psa, jak często powinien je przyjmować i czy ma on specjalne potrzeby żywieniowe. Niektóre czworonogi mogą borykać się z alergiami pokarmowymi czy chorobami. U niektórych rottweilerów może pojawić się nadwaga czy otyłość, w związku z czym ich dieta powinna opierać się na chudym i lekkostrawnym mięsie. W ich przypadku pożądanym składnikiem pożywienia będzie też błonnik, który wydłuża uczucie sytości. Starsze osobniki, lub takie, które mają bardzo aktywny tryb życia mogą zmagać się ze schorzeniami kończyn. W ich jadłospisie nie może zabraknąć witaminy D, wapnia i magnezu. Warto zwrócić uwagę na podaż takich składników jak glukozamina i siarczan chondroityny, które pozytywnie wpływają na elastyczność stawów oraz przyspieszają regenerację chrząstek.

Czym karmić rottweilera?

Psy rasy rottweiler mogą być karmione dietą BARF, która opiera się na samodzielnym przygotowywaniu posiłków przez opiekuna. Trzeba tutaj pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi wszystkich składników odżywczych oraz o odpowiedniej suplementacji. Żywienie rottweilera znacznie ułatwiają gotowe karmy od renomowanych producentów. Wybierając karmę dla psa tej rasy należy zwrócić uwagę na jej skład. Na pierwszym miejscu powinno znajdować się mięso lub ryby. Pozostałą część mogą stanowić warzywa, owoce, oleje, zioła i dodatki funkcjonalne. Zaleca się unikanie zbóż, konserwantów, wypełniaczy, sztucznych barwników i aromatów. Są one często powodem alergii i nietolerancji pokarmowych wśród psów.

Alergie lub nietolerancje pokarmowe mogą być wywoływane także przez różne rodzaje mięsa. W takim przypadku należy wybierać karmy monoproteinowe, czyli takie, które zawierają wyłącznie jedno źródło białka.

W diecie rottweilera najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości gotowe karmy dedykowane dla psów ras olbrzymich. Charakteryzują się one odpowiednią kalorycznością i optymalną zawartością składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania psa. Odradza się podawanie pupilowi komercyjnych karm, ponieważ są one zazwyczaj przygotowywane z gorszych gatunkowo surowców, zawierają niezdrowe wypełniacze, a także mogą nie spełniać wymagań żywieniowych rottweilera. Kupowanie tańszych karm często okazuje się być mniej ekonomicznym rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że mniejsza odżywczość produktu sprawia, że pies musi przyjmować większe porcje jedzenia, aby się najeść i przyjąć optymalną ilość składników odżywczych.

Karma sucha czy mokra - która jest lepsza dla rottweilera?

Rottweiler może być żywiony zarówno karmą suchą, jak i mokrą. Oba te warianty mogą zaspokoić potrzeby żywieniowe psa tej rasy. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie diety opartej na połączeniu karmy suchej i mokrej. W ten sposób zapewniamy psu różnorodność posiłków i smaków, mamy większą pewność, że dostarczamy mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także dbamy o jego zdrowie i samopoczucie. Warto mieć na uwadze to, że karmy suche są bardziej kaloryczne niż karmy mokre. Wpływa to na wymaganą objętość posiłków oraz wydajność produktu.

Rottweiler - charakterystyka rasy

Rottweiler to pewny siebie pies, który nie znosi bezczynności. Potrzebuje ruchu i intelektualnych aktywności, dzięki którym będzie mógł się rozwijać i wykorzystywać swój potencjał. Nie bez powodu psy tej rasy są wykorzystywane do pracy w policji. Są odważne, inteligentne, szybko się uczą i są posłuszne. Rottweiler może wykazywać silne poczucie własności czy wykazywać agresję, jednak jest to zazwyczaj efekt nieprawidłowego wychowania i braku poświęcenia psu odpowiedniej ilości uwagi.

Dobrze ułożony rottweiler jest przyjazny, cierpliwy i towarzyski. Dogada się zarówno z dziećmi, jak i innymi zwierzętami, nie będzie również nieufny wobec gości. Rodziny, które planują przygarnąć rottweilera muszą liczyć się z tym, że pies może być nadopiekuńczy wobec dzieci, ponieważ w jego naturze leży ochrona słabszych członków stada. Trzeba zadbać tutaj o dobre ułożenie psa i zachowywać stałą kontrolę w kontaktach pupila z najmłodszymi członkami rodziny.

Karma Wataha dla rottweilera

W asortymencie marki Wataha znajdują się karmy dedykowane dla psów ras olbrzymich. Są one dostosowane do specyficznych potrzeb żywieniowych osobników takich ras jak rottweiler. Karmy Wataha są pełnowartościowe i dobrze zbilansowane. Nie zawierają zbóż, konserwantów i sztucznych wypełniaczy. Zamiast nich wykorzystujemy warzywa, owoce, zioła i dodatki funkcjonalne. Nasze produkty charakteryzują się naturalnym i prostym składem. Surowce, z których powstają pozyskujemy wyłącznie od zaufanych dostawców. Jest to dla nas gwarancją jakości i świeżości. Jesteśmy zdania, że psy zasługują na wszystko, co najlepsze, dlatego szczególną uwagę zwracamy na proces produkcji naszych karm. Zależy nam na dostarczaniu wszystkim czworonogom mnóstwa radości ze spożywanych posiłków. Karmy Wataha to prosty sposób na zdrowie Twojego pupila.

Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!