Dla psów dorosłych do 45 kg

Karma sucha dla psów dorosłych do 45 kg

Wielu opiekunów zdaje sobie sprawę z faktu, że psy miniaturowe, małe i psy olbrzymie mają swoje specyficzne potrzeby w kwestii zapotrzebowania energetycznego i dotyczącego konkretnych substancji odżywczych. Zdarza się, że takie myślenie jest pomijane w przypadku psów ras średnich i dużych i podaje im się posiłki niewystarczająco przemyślane. Jednak pies dorosły rasy średniej lub dużej powinien otrzymać posiłek równie dobrze zaplanowany, jak psy rasy małej czy olbrzymiej. Dlatego w naszym asortymencie dostępna jest karma sucha dla psów dorosłych do 45 kg, która składa się z wyłącznie wysokiej jakości półproduktów. Zapraszamy do korzystania z oferty.

Karma sucha dla psów do 45 kg

Psy rasy średniej i dużej potrzebują karmy o składzie opartym głównie o białko zwierzęce. Niektórzy popełniają błąd podawania takim psom posiłków sporych objętościowo, lecz o nieprzemyślanym składzie. Tymczasem nadmiar węglowodanów, zwłaszcza tych pochodzących ze zbóż, nie jest korzystny dla zdrowia psa. Warto pamiętać, że zboże jest również potencjalnym alergenem, najczęściej dzieje się tak w przypadku żyta. Jeżeli chcesz podać psu karmę z dodatkiem zdrowego składnika oprócz mięsa i warzyw, najlepszym wyborem będzie ryż. Jest lekki i nie szkodzi zdrowiu psa, będzie odpowiedni dla prawidłowego działania metabolizmu.

Jednak wszystkie czworonogi to mięsożercy, dlatego właśnie dobrej jakości karma powinna być przynajmniej w połowie lub w większości oparta na mięsie. Warto dobierać różne rodzaje karmy, na przykład takie z mięsem drobiowym i takie z mięsem rybnym. Możesz podawać je wymiennie w różnych posiłkach, wtedy będziesz mieć pewność, że Twój pupil otrzymuje pełną gamę składników odżywczych pochodzących z różnych źródeł. Tak dobrane karmy dadzą psu możliwość cieszenia się dietą zróżnicowaną pod względem smaku, aromatu czy faktury. Twój pupil z pewnością chętnie podejdzie do każdego posiłku.

Sucha karma dla czworonoga do 45 kg

Czworonogi do 45 kg to przeważnie psy rasy średniej i dużej, przy wadze ponad 45 kg mówimy już o psach rasy olbrzymiej. Duże i średnie psy przeważnie potrzebują sporej dawki aktywności fizycznej, która będzie jednym z podstawowych filarów zdrowia czworonoga. Aby aktywność fizyczna była bezpieczna dla Twojego psa, w jego diecie musi przeważać białko zwierzęce z mięsa.

W naszym asortymencie znajdziesz karmę Wataha Superfood adult do 45 kg z mięsa takiego jak wołowina Angus, czyli najwyższej jakości wołowina ceniona na całym świecie, pochodzi ona z Argentyny i jest prawdziwym rarytasem. Z pewnością zapewni Twojemu psu dawkę substancji odżywczych w postaci aminokwasów i minerałów.

Proponujemy także karmę Wataha Superfood adult do 45 kg z mięsa kurczaka, wieprzowiny, kaczki, jagnięciny, dziczyzny, indyka czy łososia. Z szerokiego wachlarza kompozycji smakowych możesz wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiadała Twojemu pupilowi i przypadnie mu do gustu. 

Warto pamiętać, że każde mięso ma także osobne właściwości: drób to tak zwane mięso „chude” i lekkostrawne, odpowiednie dla tych czworonogów, które mają problem z trawieniem mięsa czerwonego. Z kolei mięso rybie z łososia to źródło drogocennych zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 i Omega-6.

Skorzystaj z naszej oferty karmy dla psów dorosłych do 45 kg.