Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Koty i Kocięta
  3. Karma dla kotów rasowych
  4. Karma dla kotów rasowych

Karma dla kotów rasowych

Karma dla kotów rasowych

Jeśli jesteś właścicielem kota rasowego, to powinieneś zainteresować się ofertą specjalnych karm dla kotów rasowych, które zostały stworzone specjalnie dla Twojego mruczka. Czy wiesz, że taki pokarm ma pozytywny wpływ na jego kondycję zdrowotną? Każda rasa kotów ma nieco inne potrzeby, dlatego przy tworzeniu takiego pokarmu uwzględniane są specyficzne potrzeby takich zwierzaków. Podając taką karmę mruczkowi, zapewniasz mu dobre zdrowie, jak i świetne samopoczucie. Dodatkowo taka dieta chroni go przed wieloma chorobami! Biorąc to pod uwagę, warto podawać rasowym kotom karmę dobraną pod ich konkretne potrzeby żywieniowe. Koniecznie sprawdź naszą ofertę dla kotów rasowych!

Karmy suche i mokre dla kotów różnych ras

Kamy suche i mokre stworzone dla kotów różnych ras zostały skomponowane z myślą o indywidualnych potrzebach żywieniowych takich kocurków. Karmy dla kotów rasowych marki Wataha produkowane są z wykorzystaniem najwyższej jakości składników, a także zawierają jedynie odpowiednie składniki odżywcze. W ich składzie nie znajdziemy niepotrzebnych wypełniaczy. Każda kocia rasa wyróżnia się tym, że ma nieco inne preferencje odżywcze, które sprawiają, że karma stworzona na ich potrzeby, będzie w pełni im odpowiadała i spełniała wszystkie potrzeby żywieniowe. 

Zdrowa karma dla kotów rasowych

Każdy mruczek jest inny. W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć żywność, która jest przeznaczona dla kotów konkretnej rasy. Podczas jej tworzenia uwzględniono jej charakterystykę oraz specyficzne potrzeby dietetyczne. Nie zawiera ona zbóż, co jest ogromnym plusem! Jest idealna dla kotów z nietolerancjami pokarmowymi oraz alergiami. Od tego, jaki pokarm podajemy kocurom, zależy ich zdrowie, dlatego warto podawać im żywność, która jest w pełni dopasowana do ich potrzeb. 

Karmy dla kotów rasowych - zalety

Karma dla kota konkretnej rasy ma duży wpływ na jego zdrowie. Podczas tworzenia receptury takiej karmy uwzględnionych zostało wiele czynników, a przede wszystkim specyficzne potrzeby dla konkretnej kociej rasy. Na przykład: jeśli chodzi o rasy, które mają tendencje do nadwagi, stworzono dla nich karmy o mniejszej zawartości energetycznej, dzięki czemu zapobiegają one nadwyżkom dostarczanych substancji pokarmowych. Podając taką karmę kotu, nie musimy bać się o jego wagę, a to natomiast zapobiega chorobom uwarunkowanym nadwagą. 

Karmy dla kotów rasowych są odpowiedzią na potrzeby żywieniowe konkretnych ras kotów. Doskonałe jakości składniki pokarmu i bogactwo substancji odżywczych przyczyniają się do zdrowej i dobrej kondycji zdrowotnej naszego kota.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że takie chrupki najczęściej są też dostosowane pod wielkość i kształt szczęki przedstawicieli danej rasy. Ja więc widać - takie pokarmy są w pełni dopasowane do mruczków poszczególnych ras!

Karmy dla kotów długowłosych

Koty długowłose np. rasy maine coon- zarówno rasowe, jak i nierasowe - mają mnóstwo wymagań. Przede wszystkim trzeba dbać o ich sierść - każdego dnia ją czesać, oraz pamiętać o trymowaniu. Niemniej ważna jest kwestia podawanej żywności. W jego jedzeniu nie może zabraknąć kwasów tłuszczowych, witamin, tłuszczy, czy witamin. Jeśli ich zabraknie lub będzie zbyt mało, to sierść kota będzie źle wyglądała - m.in. będzie pozbawiona połysku. Wynika to z faktu, że za dobry stan włosa jest odpowiedzialny ogólny stan zdrowia kota, dlatego absolutnie nie możemy zaniedbywać kwestii żywieniowych! 

Co więcej, u kotów długowłosych często występuje problem z połykaniem sierść, która następnie formułuje się w kulki włosowe i zbierają się one w żołądku. Musi być ona na bieżąco usuwana, ponieważ inaczej może to doprowadzić do poważnych problemów - m.in. zatkanie jelit, bóle brzucha, czy wymioty. W karmach stworzonych dla kotów długowłosych znajduje się specjalny błonnik, który eliminuje kule włosowe z przewodu pokarmowego kota (np. słód jęczmienny).

Karmy dla kotów krótkowłosych

Sporo wymagań mają również koty krótkowłosowe (np. kot brytyjski krótkowłosy). Mogą mieć one futro różnego koloru, jak i o różnej fakturze. Koty syjamskie i orientalne rasy wyróżniają się sierścią o krótkich włosach, która dość mocno lśni i przylega do ciała. Nieco inne jest futro kotów brytyjskich - dwuwarstwowe i wyjątkowo miękkie. Niektórzy są także opiekunami kotów bezwłosowych rasowych - mianowicie chodzi tutaj o sfinksy, które nie posiadają włosów z wyjątkiem ogona i policzków. 

I choć takie mruczki być może nie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji zewnętrznej, to jednak muszą być odpowiednio karmione. Jeśli jakość żywienia będzie niska, to na pewno będzie widoczne to na ich sierści. Przede wszystkim należy podawać im karmę pełnowartościową z dużą zawartością tauryny, luteiny, metioniny czy lizyny. 

Jakie są najpopularniejsze rasy kotów?

Czy wiesz, że u niektórych kotów występuje problem z pobieraniem zwykłego pokarmu? Wynika to z ich wyjątkowej i dość interesującej budowy. Jako przykład warto wymienić koty perskie czy brytyjskie, które mają okrągłe i płaskie głowy, zatem ciężko im pobierać suchy pokarm. Nierzadko zmagają się one także z problemem niedrożności kanalików nosowo-łzowych, co objawia się nadmiernym łzawieniem z oczu. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o okolice oczu mruczków tych ras, jak i podawać im jedzenie, które pozytywnie wpłynie na stan ich oczu. Karmy stworzone dla takich kotów zazwyczaj mają także dopasowane chrupki do kształtu ich pyszczków. 

Dodatkowo należy wiedzieć, że rasowe koty często zmagają się z chorobami układu moczowego lub z problemami związanymi z sercem. Z tego względu ważna jest profilaktyka i higiena kota. Na to wszystko składa się wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest odpowiednia dieta. W ofercie naszego sklepu dostępna są karmy dla poszczególnych ras kotów.

Do najpopularniejszych kategorii zaliczamy: 

 

Już dziś zadbaj o zdrowie swojego rasowego kota i wybierz karmę, która będzie w pełni dopasowana do jego potrzeb. Znajdziesz ją w ofercie naszego sklepu internetowego! 

Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!