Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Psy i Szczeniaki
  3. Karma Sucha dla psa
  4. Superfood - Karma Sucha
  5. Senior/Light
  6. Senior/Light

Senior/Light

Karma sucha dla starszych psów

Często dobieramy produkty dla naszych czworonogów zwracając uwagę na przynależność do konkretnej rasy i myślimy o kategoriach rasy małej, średniej lub dużej. W tej kwestii wyznacznikiem jest również wzrost i waga psa. Jednak nie możemy zapominać o równie istotnym czynniku, jakim jest wiek pupila. To właśnie z wiekiem pojawiają się charakterystyczne potrzeby. Ważny jest nie tylko wiek szczenięcy kiedy nasz pupil rozwija się i rośnie, ale także wiek starszy. Psy seniorzy mogą bardziej odczuwać zmęczenie, bywają także podatne na stany chorobowe. 

W naszym asortymencie nie brakuje karmy dopasowanej do różnych potrzeb czworonogów, dlatego dostępna jest również karma sucha dla starszych psów Wataha. 

Karma sucha Wataha dla psów w starszym wieku

Pies w starszym wieku przeważnie ma mniej energii, niż psy małe i w sile wieku dorosłego. Mogą ociągać się i nie chcieć uczestniczyć w częstych sesjach aktywności fizycznej. Różnicę zauważysz zwłaszcza wtedy, kiedy zwykle Twój pupil bez problemu pokonywał dalekie i wymagające trasy podczas dogtrekkingu, a wraz z wiekiem wykazuje niechęć i nie daje rady pokonać wielokilometrowego dystansu.

Psy w wieku seniora mogą również borykać się ze spowolnionym metabolizmem, przez co narażone są na niedobory substancji odżywczych takich jak minerały i witaminy. Jednocześnie spowolniony metabolizm często nie radzi sobie z trawieniem cięższych potraw, dlatego musimy szukać odpowiedników, które będą jednocześnie pełnowartościowe i lekkostrawne. 

Oprócz apatii i obniżonego poziomu energii psy starsze mogą mieć problemy ze wzrokiem i słuchem, pojawiają się też powszechne objawy takie jak znaczne pogorszenie zdrowia stawów i uzębienia. Dlatego pokarm dla starszego psa musi uwzględniać wszystkie te czynniki i dostarczać minerały i witaminy, takie jak wapń czy witaminy A i E, przeciwutleniacze.

Lekkostrawna karma dla psów starszych

Nie masz pewności, czy Twój pies wszedł już w wiek seniora i potrzebuje innego rodzaju karmy? Podpowiedzią może być przynależność do konkretnego rodzaju rasy. Przykładowo, psy ras olbrzymich o wadze powyżej 50 kg wiek seniorski osiągają już powyżej 5 roku życia. Z kolei psy ras małych i miniaturowych są seniorami przeważnie powyżej 8-10 roku życia. Poza osiągnięciem konkretnego wieku, prawdopodobnie zauważysz u swojego pupila jeden lub więcej z wcześniej opisanych objawów starości czworonoga. 

W naszym asortymencie dostępna jest lekkostrawna karma dla psów starszych Wataha, której trawienie jest proste, nie obciąża układu trawiennego Twojego pupila i dostarczy mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Pies otrzyma niezbędną dawkę białka, zdrowych węglowodanów i zdrowych tłuszczy, a także witamin i minerałów.

W składzie karmy oprócz mięsa takiego jak łosoś, pstrąg czy indyk, które jest lekkostrawne, dodaliśmy lekkostrawne warzywa takie jak batat. Nie brakuje również składników takich jak żurawina, które są znane z korzystnego wpływu na metabolizm i zawierają moc substancji odżywczych.

Wybierz karmę dla starszego psa z naszej oferty.

Kategoria w przebudowie

Przepraszamy, kategoria w przebudowie.
Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!