Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Kynofobia – strach przed psami
  3. Kynofobia – strach przed psami

Arachnofobia – strach przed pająkami,  czy akrofobia – popularny lęk wysokości to fobie, które towarzyszą wielu ludziom i są bardzo popularne. Bardziej sensacyjne jest gdy ktoś informuje nas, że ma kynofobię – zaburzenie objawiające się lękiem przed psami. Przecież te niewinne i słodkie zwierzęta nie powinny budzić niepokoju, a jednak. Są przyczyną strachu wielu osób, nie każdy jest w stanie zachwycać się pięknem psów i ma prawo do posiadania obw.

Strach przed psami – przyczyny


Każda fobia ma swoją przyczynę. Pojawia się ona zazwyczaj już w dzieciństwie i daje się we znaki przez całe nasze życie. Przyczyną takiej fobii może być:


Spotkanie z groźnym psem – ucieczka przed nim czy ugryzienie przez niego.
Obejrzenie filmu czy serialu z groźnym psem – to co widzimy również oddziałuje na naszą psychikę, to co zobaczymy może rzutować na nasze wyobrażenie podobnej sytuacji w prawdziwym życiu.
Przestraszenie przez psa – może to być nieświadoma przyczyna naszego zachowania, jeśli kiedyś pojawienie się psa wywołało w nas silny strach i niepokój może to prowadzić do pojawienia się kynofobii.
Bycie świadkiem ataku psa – możliwe, że w dzieciństwie widzieliśmy jak jakiś pies gryzie człowieka czy inne zwierzę, takie obrazy trwale zapisują się w pamięci. 


Strach przed psami – objawy 


W przypadku fobii strach pojawia się w sytuacjach, kiedy nie jest uzasadniony. Jest ciężki do opanowania i słowa „nie bój się, nie gryzie” lub „to taki słodki piesek” na pewno nie są w stanie mu zaradzić. Osoba cierpiąca na kynofobię stroni od wszelkich kontaktów z psami, nie lubi na nie patrzeć ani przebywać w ich towarzystwie. Gdy już pojawią się w jej otoczeniu w głowie kynofoba mogą pojawić się przemyślenia o zagrożeniach ze strony zwierzęcia. Myśli takiej osoby wtedy krążą wokół szkód jakie może zrobić pies. O ile sam obiekt może nie być straszny tak zachowanie będące konsekwencją jego obecności wywołuje panikę w osobie, która cierpi na kynofobię. Może objawiać się to kołataniem serca, uderzeniem gorąca, zawrotami głowy czy chęcią natychmiastowej ucieczki. 

Strach przed psami – fobia czy „nielubienie”


To, że ktoś ma fobię do psów, nie oznacza, że ich nie lubi. Jego strach ma dużo głębsze podłoże i nie opiera się na sympatii do zwierząt czy jej braku. Bodźce, które towarzyszą kynofobom są tak silne, że nie pozwalają im się przełamać, nie pozwalają na wejście w interakcje ze zwierzęciem. Nieważne jak bardzo uroczy czy znajomy byłby pies. Zatem nielubienie, a strach przed psami to dwie różne kwestie. Osoba, która nie lubi psów wcale się ich nie boi. Po prostu ich obecność jest jej obojętna i nie chce wchodzić z nimi w żadne interakcje. Nie czuje potrzeby głaskania czy chwalenia zwierzaka, nie pragnie mieć własnego pupila i nie czerpie żadnej przyjemności z ich towarzystwa. Woli, żeby ich nie było, ale nie boi się.

Strach przed psami – jak wyleczyć?


Wszystkie fobie mają źródło w psychice człowieka. Wiele z nich nie ma jednak dużego wpływu na życie i codzienność. Jeżeli kynofobia nie paraliżuje Twojego funkcjonowania i nie zaburza prostych czynności powinieneś sobie z tym poradzić samodzielnie. Postaraj się po prostu unikać tych zwierząt, wyraźnie zaznaczać wśród ich właścicieli, że się boisz, że nie chcesz wchodzić w bliskie interakcje z ich pupilami. Po prostu staraj się skupić swoją uwagę na czymś innym i nie pozwól, aby ktoś narzucał Ci polubienie psów. Samodzielnie możesz chcieć się przełamywać, jednak wtedy potrzebne jest skupienie się na źródle problemu. Jeśli kynofobia znacznie paraliżuje Twoje życie i nie pozwala zaznać spokoju zgłoś się do specjalisty. Wizyta u psychoterapeuty pozwoli przepracować przeżyte traumy i wyjść z nich. Takie problemy są stosunkowo łatwe do rozwiązania i z pomocą specjalisty można całkowicie pozbyć się strachu przed psami. 

Twój pies to Twoja odpowiedzialność


Z powyższego tekstu już wiesz, że kynofobia nie jest wyborem. Może ona znacznie utrudniać życie. Jeżeli jesteś właścicielem pupila zwróć uwagę, że w Twoim otoczeniu też mogą pojawić się osoby cierpiące na te zaburzenie. Zatem jeśli ktoś nie wykazuje zainteresowania Twoim psem – nie narzucaj się. Nie zachęcaj do zabawy czy głaskania. Może to wywołać jeszcze większy strach u odbiorcy. Okaż zrozumienie. Pilnuj swojego psa i nie pozwalaj, aby naruszał strefę komfortu osoby, która panicznie boi się psów. 

Karma Wataha dla Twojego psa


Do prawidłowego funkcjonowania Twój pies potrzebuje energii. Jej źródłem jest oczywiście karma, która ląduje każdego dnia w misce Twojego pupila. Powinna zawierać składniki o sprawdzonej jakości. Dieta psa powinna bazować przede wszystkim na mięsie. Jest to doskonałe źródło białka, które jest niezbędne do budowania i wzrostu mięśni Twojego pupila. Zapewnia ono również sytość na długie godziny. Kupując karmę dla psa w naszym sklepie możesz  ją dostosować do potrzeb Twojego pupila. Oferujemy zarówno karmę suchą jak i mokrą w formie miękkiego pasztetu, która sprawdzi się u bardzo wrażliwych brzuszków. 


Karmy suche w naszej ofercie:

Karmy te wykonane są z wysokiej jakości mięsa z kaczki, jest ono dobrym źródłem białka. Dodatek warzyw i owoców w nich zawarty dostarczą Twojemu pieskowi witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.


Karmy mokre w naszej ofercie:

Nasze mokre karmy odznaczają się bardzo wysoką zawartością mięsa oraz krótkim składem. Są smakowite i aromatyczne, a Twój pupil z pewnością nie będzie musiał być długo namawiany do ich skosztowania. 

Wypróbuj nasze przysmaki


Dla bardzo aktywnych zwierzaków polecamy nasze przysmaki treningowe. Są one źródłem energii, a także mogą sprawić Twojemu pieskowi niemałą frajdę. Serwowane podczas spaceru czy w nagrodę za wykonane zadanie dodadzą mu radości i chęci do działania. Ich wysoka smakowitość na pewno zadowoli najbardziej wymagającego psa, a wygodne opakowanie pozwoli zabrać te przekąski nawet w długą podróż. 

Co odróżnia karmy Wataha od innych?                 

  • Brak substancji, które mogą zaszkodzić zwierzakom, np. konserwanty, sztuczne barwniki                 
  • Podstawowym składnikiem karm jest mięso                 
  • Jasny i przejrzysty skład                 
  • Surowce do produkcji karm są wysokiej jakości                 
  • Dbałość o środowisko naturalne (surowce pozyskiwane są jedynie od zaufanych przedsiębiorstw)                 
  • Dzięki odpowiednim opakowaniom karmy na długo utrzymują świeżość i smakowity aromat  

 
Karmy Wataha charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Uzyskujemy je dzięki specjalnie wyselekcjonowanym surowcom wysokiej jakości. Nasze produkty nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku. Te substancje nie mają żadnych wartości odżywczych, a mogą zaszkodzić zdrowiu Twojego psa.  


Po więcej ciekawych artykułów na temat psiego życia zapraszamy n anszego bloga. Oto kilka ostatnich wpisów, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy:

1. Zębu u psa - poznaj tajemnice psiego pyska.

2. Jak oduczyć psa gryzienia?

3. Dlaczego kot zakopuje jedzenie?



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!