Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Z psem w bloku - którą rasę wybrać?
  3. Z psem w bloku - którą rasę wybrać?

Marzysz o adopcji czworonożnego pupila, ale martwisz się o to czy życie w bloku nie będzie dla niego zbyt uciążliwe? Czy stosunkowo mała przestrzeń do życia i brak stałego miejsca do wybiegania się, nie będzie zbyt dużą niedogodnością? Posiadanie zwierzaka w bloku niesie za sobą oczywiście wiele wyzwań, które mogą wpłynąć na komfort życia zarówno pupila jak i jego właściciela. Kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej rasy, jest nie tylko jej wielkość, ale także temperament, poziom energii i potrzeby związane z codzienną aktywnością. W poniższym artykule przedstawimy Wam rasy, które bez żadnych przeciwskazań poradzą sobie mieszkając w bloku, a także opiszemy w jaki sposób zadbać o ich pełny dobrostan. 

O czym musisz pamiętać 

Posiadanie pupila to świetny pomysł, ale wiąże się też z dużą odpowiedzialnością i koniecznością zapewnienia mu odpowiednich warunków życiowych, aby był zawsze w pełni szczęśliwy i zdrowy. Oto kilka kluczowych aspektów, które należy uwzględnić: 

  • Odpowiednia przestrzeń do życia: każdy zwierzak potrzebuje swojego miejsca, gdzie będzie mógł odpocząć i poczuć się bezpiecznie. Może to być specjalne legowisko, kocyk lub materac w cichym kącie mieszkania. 

  • Regularne spacery i aktywność fizyczna: psy, zwłaszcza te większe i energiczne, wymagają regularnych spacerów. Minimum to trzy razy dziennie, w tym jeden dłuższy, który pozwoli pupilowi się wybiegać i spalić nadmiar energii. 

  • Stymulacja mentalna: nie wystarczy zadbać tylko o wysiłek fizyczny, równie ważny jest ten intelektualny. Możesz zapewnić go poprzez interaktywne zabawki, gry węchowe, szkolenie czy naukę nowych komend. Jeśli to możliwe, dobrze jest umożliwić pupilowi także kontakt z innymi psami, co pozytywnie wpłynie na jego socjalizację. 

  • Szkolenie i tresura: zwierzak mieszkający w bloku powinien być odpowiednio wyszkolony, aby wiedział co wolno, a czego kategorycznie nie wolno robić. Pamiętaj o tym, że pies mieszkający w bloku, nie ma tyle możliwości na pozbycie się dodatkowych pokładów energii. Jeżeli nie zadbasz o regularną zabawę i spacery, to pupil może wyładowywać swoje niespożyte pokłady na destrukcyjnej aktywności w mieszkaniu.  

  • Bezpieczeństwo: warto odpowiednio przystosować cały dom, przed samą adopcją nowego lokatora. Zabezpiecz okna, balkon i wszystkie niebezpieczne przedmioty, które mogą potencjalnie wyrządzisz krzywdę. 

  • Szczekanie: mieszkając w bloku musisz uszanować także wszystkich swoich sąsiadów. Przy wyborze pupila, zwróć zatem uwagę na jego predyspozycje do nadmiernej wokalizacji. Spokojny zwierzak, to spokój nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich sąsiadów. 

Jaki pies do mieszkania w bloku? 

Zdecydowałeś się już na adopcję psa, ale wciąż nie wiesz jaka rasa najlepiej sprawdzi się w bloku mieszkalnym? Oto krótka lista psiaków, którym takie warunki na pewno nie będą przeszkadzały. 

  1. Shih Tzu:to mały, uroczy piesek, znany ze swojego spokojnego charakteru i pięknej, długiej sierści. Jest bardzo przyjazny, towarzyski i lojalny. Doskonale odnajduje się w małych przestrzeniach i nie wymaga dużo ruchu. 

  1. Chihuahua: przedstawiciel najmniejszej rasy, jest odważny i mimo swoich niewielkich rozmiarów pełen energii, a mimo to nawet na małej przestrzeni można zapewnić mu doskonałe miejsce do zabaw i prawidłowego rozwoju. 

  1. Mops: są niewielkie, kompaktowe i bardzo przyjazne. Znane ze swojego wesołego usposobienia i silnej więzi z właścicielami. Są raczej leniwe, co sprawia, że doskonale nadają się do życia w bloku. 

  1. Maltańczyk: małe, eleganckie i pełne wdzięku, tak w kilku słowach można opisać tę rasę. Mają łagodny temperament, a przy tym są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Są również hipoalergiczne, co sprawia, że nadają się idealnie dla alergików. 

  1. Pomeranian: to energiczny i pewny siebie mały zwierzak, znany z bujnej sierści i wyjątkowego temperamentu. Jest bardzo lojalny i uwielbia być w centrum uwagi. Idealnie nada się dla osób, które mogą poświęcić mu dużo uwagi. 

  1. Yorkshire Terrier: yorki to małe, ale za to niezwykle energiczne pieski, które z reguły są bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Potrzebują regularnych spacerów, ale ich niewielkie rozmiary sprawiają, że małe pomieszczenia w zupełności im wystarczają.  

  1. Bulldog Francuski: nie tylko najmniejsze zwierzaki nadają się do trzymania w bloku, idealnym przykładem jest bulldog francuski. Są spokojne, nie wymagają dużo ruchu i uwielbiają spędzać czas blisko swoich opiekunów. 

  1. Basset: to pies o charakterystycznym, długim ciele i krótkich nogach. Jest spokojny, cierpliwy i wyjątkowo lojalny. Choć potrzebuje dłuższych spacerów, większość czasu spędza na drzemkach. 

Jeśli zapewnisz tylko wystarczającą dawkę aktywności fizycznej poza mieszkaniem oraz znasz wszystkie zasady prawidłowej opieki, to w zasadzie możesz przygarnąć do swojego mieszkania każdego psiaka, nawet tego naprawdę dużego. Dobrym wyborem, pomimo swoich sporych rozmiarów, mogą być łagodne i dobrze przystosowanymi do życia w bloku: Labrador retriever, Pudel, Golden retriever czy Nowofundland.  

Jakich ras lepiej nie trzymać w bloku 

Niektóre rasy mogą mieć trudności z przystosowaniem się do życia w bloku, zwłaszcza jeśli mają duże potrzeby dotyczące aktywności fizycznej, wymagają dużo przestrzeni lub mają tendencję do nadmiernego szczekania.  

  • Przykładami wymagających psiaków, które do prawidłowego rozwoju potrzebują naprawdę dużo aktywności są: Owczarek niemiecki, Husky syberyjski, Border collie, Alaskan malamute czy Bernardyn

  • Do psów, które potrzebują dużej przestrzeni życiowej, zaliczyć możemy takie rasy jak: Dalmatyńczyk, Nowofundland i Dog niemiecki

  • Problematyczny może okazać się również silny instynkt obronny, przypisywany przykładowo Rottweilerom i Dobermanom

  • Z kolei rasy głośne i skłonne do szczekania to: Beagle i Jack Russell Terrier

Karmy premium dla psów i kotów                     

Wataha to polska marka karm premium dla psów i kotów. W naszej ofercie znajdziesz karmy dla zwierząt różnych ras i w każdym wieku. Oprócz samych karm, znajdziesz u nas również inne akcesoria, takie jak: szczotki do pielęgnacji sierści, drapaki, żwirki czy różnego rodzaju zabawki.         

Produkty marki Wataha powstają wyłącznie z wysokiej jakości surowców, pozyskiwanych od zaufanych dostawców. Wiemy, jak dużą rolę w życiu zwierząt odgrywa ich dieta, dlatego szczególną uwagę zwracamy na standardy produkcji. Nie używamy zatem żadnych sztucznych dodatków i ulepszaczy. Stawiamy na naturę i prostotę - wszystkie nasze karmy powstają zgodnie z potrzebami żywieniowymi Waszych podopiecznych. Wataha to prosty sposób na zdrowie i szczęście Twojego czworonoga!          

Karma mokra dla psa

Karma sucha dla psa

Przysmaki

Zabawki

Sprawdź nasz blog o zwierzętach          

Zaciekawił Cię ten artykuł, a może pomógł Ci rozwiązać jakiś problem? Sprawdź też inne nasze wpisy! Może akurat któryś z poniższych Cię zaciekawi:          

Pies dla leniwych - jaką rasę wybrać? 

Z psem na górskim szlaku – o czym pamiętać?

Udar cieplny u psa – jak go zdiagnozować i jak mu zapobiec?

Wakacje z pupilem – o czym warto pamiętać? 

Bezpieczne plażowanie z pupilem

W jaki sposób pomóc pupilowi przetrwać upalne dni? 



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!