Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Prawidłowa pielęgnacja sierści kota
  3. Prawidłowa pielęgnacja sierści kota

Lśniąca i gładka sierść to wizytówka zdrowego kociaka. Najczęściej nasz pupil sam dba o swoje futerko, ale warto mu czasem nieco pomóc. Jak powinna wyglądać pielęgnacja sierści kota?

Na kocią sierść składa się podszerstek oraz włos okrywowy. Struktura włosów, gęstość i długość jest zależna od rasy. Nasz pupil codziennie gubi sierść, a w miejscu włosków, które wypadają, rosną nowe. Jednocześnie dwa razy w ciągu roku możemy zaobserwować intensywniejszą wymianę futerka – kiedy kot szykuje się do zimy i kiedy robi się ciepło wiosną. Niektóre koty mają na tyle gęstą i długą sierść, że nie są w stanie poradzić sobie z pielęgnacją samodzielnie.

Pielęgnacja sierści kota to przede wszystkim czesanie

Zdrowy kociak na co dzień nie gubi dużo włosków, ale i tak możemy mu pomóc poprzez systematyczne czesanie. Pielęgnacja sierści kota krótkowłosego może odbywać się z udziałem szczotki do włosów dla dzieci. Miękkie włosie szczotki doskonale poradzi sobie z drobniutkimi włoskami. Najlepiej od początku przyzwyczaić kociaka, że przez co najmniej kwadrans dziennie będziemy go czesać. Wyczesujemy zwierzaka, kiedy jest rozluźniony od uszu do ogona.

Przy długiej sierści tym bardziej zwracajmy uwagę na codzienny rytuał czesania. W ich przypadku najlepsze są grzebienie mające długie zęby, albo druciane miękkie szczotki. Jeśli sierść jest sfilcowana i pomimo starań nie da się jej rozczesać, taki kołtun najlepiej delikatnie wyciąć.

Liczy się także dieta

Pielęgnacja sierści kota to także wspieranie jego organizmu od środka. Jeśli chcemy, by nasz zwierzak miał gęstą i lśniącą sierść, musimy dbać o jego zdrowie. Ważna jest prawidłowo dobrana karma, a także witaminy cynk i miedź. Warto zweryfikować, czy kot ma w diecie dużą dawką kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

Włosy przyklejają się do kociego języka i trafiają do żołądka. Dlatego też oprócz czesania zadbajmy o to, by kot jadł sporo trawy lub karmy ze składnikami włóknistymi. Dzięki temu kot łatwiej pozbędzie się sierści z przewodu pokarmowego.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!