Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Co zrobić, kiedy pies nie lubi dzieci?
  3. Co zrobić, kiedy pies nie lubi dzieci?

Psy są wiernymi i oddanymi towarzyszami, ale zdarza się, że wobec poszczególnych osób zachowują się wrogo. Nieraz problemem jest to, że pies nie lubi dzieci i warczy na nie. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

Psy zachowują się inaczej wobec dzieci i wobec dorosłych. Dzieciom trudno zdobyć szacunek czworonoga. Zwierzak wie, że może sobie pozwolić na więcej. Kiedy dorośli mogą bez trudu go pogłaskać albo dotknąć podczas leżenia, o tyle kiedy zbliża się dziecko, pies może warczeć.

Dlaczego pies nie lubi dzieci?

Warczenie jest sygnałem, ostrzeżeniem, że psu coś nie pasuje. Każdy ma swoje prawa i granice. Pies również i to należy uszanować. Dzieci mają tendencję do ściskania i przytulania psów, a one tego nie lubią. Dzieci nie zawsze są w stanie zrozumieć, że psy muszą mieć swoją strefę komfortu. Być może chcą się bawić w nieodpowiedni sposób. Zdarza się, ze pies nie lubi dzieci, bo się ich boi. Są mniejsze niż dorośli, nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać, a przy tym wydają dziwne dźwięki jak piski.

Innym powodem jest trauma z przeszłości. Jeżeli wzięliśmy psa ze schroniska, może przyczyna tkwi w jego doświadczeniach. Być może dziecko lub dzieci wyrządziły kiedyś zwierzakowi krzywdę i obecność malucha od razu wyzwala odruchy obronne.

Co zrobić?

Przede wszystkim nie zmuszajmy psa do kontaktu z dziećmi. Jednocześnie musimy bardzo często rozmawiać z dzieckiem. Tłumaczyć mu, jakie są zasady, w jaki sposób bawić się z psem. Tłumaczyć, że warczenie oznacza, że pupil sobie nie życzy towarzystwa lub głaskania. W przypadku młodszych dzieci musimy zachować jeszcze większą czujność i powtarzać, że nie wolno ciągnąć za uszy i ogon albo zabierać jedzenia.

Mając psa, który nie przepada za dziecięcym towarzystwem, zabawy z dzieckiem powinny być ostrożne. Najlepiej nie zostawiać psa i dziecka samego. Dziecko może bawić się z czworonogiem wtedy, kiedy ten sam do niego przyjdzie, albo po tym, jak dziecko go zawoła. Warto też skonsultować się z dobrym behawiorystą.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!