Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Kot senior – jak powinniśmy o niego dbać?
  3. Kot senior – jak powinniśmy o niego dbać?

Zwierzęta starzeją się w innym tempie niż ludzie. Aby przedłużyć życie kociaka, powinniśmy go otoczyć troską i opieką. W jaki sposób powinniśmy postępować, by kot senior miał zdrową i szczęśliwą jesień życia?

Czas mija tak szybko, że możemy się nawet nie zorientować, kiedy nasz przepełniony żywiołowością pupil staje się dostojny i stateczny. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie koty żyją dłużej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zła, że najpewniej przyjdzie nam się zmierzyć ze stratą przyjaciela. Jednak dbając o prawidłową dietę i otaczając kota opieką, możemy sprawić, że będzie cieszył się długim i satysfakcjonującym życiem.

Co zrobić, by kot senior dłużej cieszył się zdrowiem?

Chociaż przyjęło się ogólne twierdzenie, że kot senior to zwierzak, który skończył 10 lat, niekoniecznie tak jest. Wiele zależy od tego, w jakim żyje środowisku i jak o niego dbamy. Przede wszystkim jeszcze zanim zaobserwujemy, że nasz kot się zestarzał, powinniśmy co jakiś czas odwiedzić weterynarza. U seniorów jest to szczególnie ważnie. Czasem opiekunowie kotów chcą oszczędzić pupilowi stresu i pomijają te wizyty, jeśli kociak nie ma objawów choroby. Niestety koty potrafią dobrze ukrywać to, że mają jakieś problemy.

Oprócz tego starajmy się mieć pod kontrolą wagę kota. Delikatne wahania wagi mogą być trudne do wychwycenia. Tymczasem utrata masy ciała może być objawem choroby, jak na przykład nadczynność tarczycy. Tak samo wzmóżmy czujność, jeśli kot tyje, co może świadczyć o cukrzycy, czy zwyrodnieniu stawów. Ponadto codziennie czeszmy zwierzaka, myjmy mu ząbki, sprawdzajmy stan uszu i ewentualnie przycinajmy pazurki. Jest to istotne zwłaszcza u bardzo starych kotów mających problem z samodzielną pielęgnacją.

Dbaj o dietę

Jeżeli obserwujemy, że kot wkracza w jesień życia, lub informuje nas o tym weterynarz, powinniśmy zmienić karmę. Starszy organizm ma inny metabolizm i potrzebuje innych posiłków. Często karma ma obniżoną kaloryczność, zawiera składniki wspierające przemianę materii i pracę nerek. Poza tym skład jedzenia dla seniorów zawiera odpowiednio zbilansowane witaminy i minerały.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!