Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak często myć kocie miski?
  3. Jak często myć kocie miski?

Koty lubią rutynę i stałość. Przyzwyczajają się, że o tych samych godzinach dostają karmę i wodę. Staramy się z równą częstotliwością opróżniać kuwetę i wymieniać żwirek. Jest jeszcze coś, co jest dla kotów bardzo ważne, a o czym część opiekunów zapomina. Chodzi o czystość misek. Zatem rozwiejmy wątpliwości – jak często myć kocie miski?

Niektórzy myją kocie miski codziennie, inni co kilka dni bądź raz na tydzień. Swoje naczynia myjemy po każdym użyciu. Chociaż koty często wylizują miski do tego stopnia, że te wydają się czyste, je także musimy myć często. Nie można zapominać o tym, że brudne naczynia sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów.

Jak często myć kocie miski z jedzeniem?

Przyjrzyjmy się najpierw miseczce na jedzenie. W przypadku, kiedy nasz zwierzak jest na diecie BARF, obowiązkowo musimy miskę myć po każdym kocim posiłku. Przy karmie mokrej róbmy to co najmniej raz dziennie. Resztki mięsa bardzo szybko się psują i sprzyjają rozwojowi na przykład salmonelli. Jeżeli będziemy o tym zapominać, to w pewnym momencie możemy przyczynić się do tego, że zachoruje kot lub któryś z domowników. A jak to wygląda z suchą karmą? Chrupki co prawda nie psują się tak szybko jak mięso, ale może się na nich osadzać ślina lub kurz, tak samo jak na ściankach miski. Naczynie powinniśmy umyć co najmniej kilka razy w tygodniu.

A z jaką częstotliwością myć miski na wodę?

Powinniśmy kilka razy dziennie wymieniać kotu wodę. Jest to też dobry moment na to, by umyć miskę. Koty nie lubią pić nieświeżej wody, poza tym brudna woda może im zaszkodzić. O systematyczne mycie miski powinniśmy się troszczyć, chociażby z tego powodu, że stojąca długo woda i niemyta miska to warunki idealne dla rozwoju glonów.

Na czystość miski wpływa materiał, z którego ją zrobiono

Na koniec warto wspomnieć o tym, że co prawda mycie zapewnia czystość miski, ale duże znaczenie ma też materiał, z jakiego jest wykonana. W przypadku misek plastikowych dość szybko pojawiają się zarysowania, w których będą osadzać się trudne do usuwania zanieczyszczenia. Najbardziej higieniczne są miski z takich surowców jak ceramika bądź szkło.

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma mokra dla kota Karma sucha dla kota


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!