Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Dieta psa z wrażliwym żołądkiem
  3. Dieta psa z wrażliwym żołądkiem

Kłopoty z przewodem pokarmowym są uciążliwe i dla ludzi i dla zwierząt. Są rasy psów szczególnie na nie narażone, choć jest też sporo innych czynników, jakie temu sprzyjają. Jak powinna wyglądać dieta psa z wrażliwym żołądkiem?

Kiedy zaobserwujemy objawy wrażliwości przewodu pokarmowego u swojego pupila, powinniśmy rozważyć zmianę diety. Do takich symptomów należą wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha, zaparcia bądź przewlekła biegunka. Chociaż dolegliwości tego typu mogą co jakiś czas pojawić się u każdego, to kiedy pies męczy się z nimi regularnie, należy dokładniej się temu przyjrzeć. Podstawą troski o takiego zwierzaka będzie odpowiednia dieta.

Jakie są przyczyny wrażliwego żołądka?

Jedną z częściej wymienianych przyczyn jest alergia pokarmowa. Wiąże się ona z odpowiedzią ze strony układu odpornościowego, kiedy ten ma kontakt z alergenem. Innym powodem jest nietolerancja pokarmowa, objawy są podobne jak przy alergii, ale nie jest to do końca to samo. Najczęściej wiąże się z tym to, że w układzie pokarmowym brakuje poszczególnych enzymów, przez co organizm nie radzi sobie z trawieniem niektórych składników pokarmowych.

Jaka powinna wyglądać dieta psa z wrażliwym żołądkiem?

Nikt nie lubi patrzeć na, to kiedy jego zwierzak jest chory lub źle się czuje. Aby temu zapobiegać, musimy zadbać o to, by miał dopasowaną do swoich potrzeb dietę. Co to oznacza w przypadku wrażliwego żołądka? Przede wszystkim stawiamy na dietę lekkostrawną, z dobrym profilem aminokwasowym i dużą dawką kwasów Omega 3. Pomogą zwalczyć stany zapalne przewodu pokarmowego. Starajmy się nie urozmaicać za bardzo diety, bo trudniej dojść do tego, co tak naprawdę psu zaszkodziło. Kiedy będziemy dochodzić, z jakimi składnikami pokarmowymi zwierzak ma kłopot, musimy się przygotować na kilka tygodni dość rygorystycznej diety, żeby obserwować reakcje na dane składniki.

Gdy już wiemy, że nasz pupil jest alergikiem, stawiamy na specjalne karmy z łatwo strawnym mięsem. Bezwzględnie nie dokarmiajmy pupila resztkami ze stołu, nawet jeśli o bardzo o to prosi. Nasze jedzenie razem z przyprawami szkodzi nawet tym osobnikom, które objawów nadwrażliwości nie wykazują. Podczas kupowania przekąsek, stawiajmy tylko na te hipoalergiczne.

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma bezzbożowa dla psa Przysmaki dla psa


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!