Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Pies się nudzi – jakie są podstawowe objawy nudy u psa
  3. Pies się nudzi – jakie są podstawowe objawy nudy u psa

Każdy, kto ma w domu dzieci, co jakiś czas słyszy: „nudzi mi się”. Nuda dopada czasem także dorosłych, ale, co ciekawe, nudzić się może także nasz pupil. Jak możemy rozpoznać, że nasz pies się nudzi?

Dla większości psich opiekunów nie jest tajemnicą, że ich zwierzak śpi dużo. Z reguły psy śpią nawet 14 godzin w ciągu doby, a przez 10 godzin są aktywne. W tym czasie odbywa się zabawa z nami lub zabawkami, węszenie, zaznaczanie terenu, jedzenie itd. Mimo tego, że pupil przesypia większość doby i tak możemy czasem zaobserwować, że pies się nudzi. Jak możemy to rozpoznać?

Objawy nudy u psa

Jeżeli nasz zwierzak jest normalnie energiczny i raczej radosny, a nagle jest apatyczny, zaczynamy się niepokoić. Może to być efektem choroby, ale może chodzić także o nudę. Sprawdźmy, czy jak weźmiemy zabawkę, to się ożywi. Często pies intensywniej domaga się naszej uwagi. Trąca nas łapą, intensywnie wpatruje się w oczy i chce zwrócić na siebie uwagę. To również oznaka nudy. Swoją frustrację może pokazać także przez uporczywe lizanie łapki, szczekanie bez powodu albo… niszczenie przedmiotów. To ostatnie jest szczególnie uciążliwe dla właściciela, warto więc poświęcić pupilowi więcej czasu w ciągu dnia.

Tak samo możemy podejrzewać, że zwierzak się nudzi, kiedy przez cały dzień tylko śpi. Prawdą jest, że psy śpią dużo, ale nie cały czas. Gdy nagle długość snu się wydłuża, przyczyną mogą być problemy zdrowotne albo właśnie nuda.

Co zrobić, kiedy pies się nudzi?

Najlepiej w momencie, gdy zaobserwujemy, że pupilowi doskwiera nuda, poświęcić mu trochę czasu. Bywa, że wystarczy kilkanaście minut. Jednak prawda jest taka, że nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Co wtedy? Postarajmy się, by pies zajął się sobą sam. Sprawdzą się na przykład naturalne gryzaki: uszy, kopyta, poroża. Zwierzak będzie miał zabawę i zaspokoi potrzebę żucia.

Warto wprowadzić zabawę w szukanie – schowajmy przysmaki w różnych miejscach w domu, a pupil będzie musiał je znaleźć. Możemy je też włożyć do pudełek, rolek po papierze toaletowym i innych pojemników, z których zwierzak musi je wyciągnąć.

Szeroki wybór karmy dla psów i kotów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Przysmaki dla psa Naturalne przysmaki dla psa
 


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!