Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak przechowywać kocią karmę?
  3. Jak przechowywać kocią karmę?

Jedzenie wpływa na zdrowie każdego organizmu. Jeśli podamy naszemu kotu nieświeżą karmę, nie możemy oczekiwać, że będzie ją chciał. Nie możemy się też dziwić, kiedy pupilowi zacznie coś dolegać. Lepiej od razu wiedzieć, jak przechowywać kocią karmę, by była zawsze apetyczna i pełnowartościowa.

Przede wszystkim bezwzględnie zawsze sprawdzajmy datę ważności na opakowaniu. Pilnujmy tego tak samo, jak wtedy, kiedy w koszyku lądują produkty spożywcze dla nas. Ponadto kocia karma nie może być też długo otwarta, bo czynniki zewnętrzne mogą wpłynąć na jakość i ilość składników odżywczych. Na tym jednak nie koniec.

Jak przechowywać kocią karmę suchą?

Podstawą przechowywania jest trzymanie karmy w miejscu suchym. Zawsze musi być szczelnie zamknięta. Jeśli często kupujemy karmę luzem, to po powrocie ze sklepu od razu umieśćmy ją w szczelnym opakowaniu — metalowym lub szklanym. Zwróćmy także uwagę, by kocia karma stała w ciemnym miejscu. Kiedy narazimy karmę na działanie promieni słońca i powietrza, może utracić walory smakowe, wszystkie właściwości odżywcze albo się zepsuje. Nigdy nie zasypujmy w pojemniku starej karmy nową. W takim razie jak przechowywać kocią karmę, kiedy nasz mruczek woli mokre jedzenie?

Przechowywanie mokrej karmy dla kota

Dopóki puszka jest zamknięta, najważniejsze jest to, by nadal miała termin przydatności, a także to, by stała w suchym i chłodnym miejscu. Podobnie jak karma sucha nie może być narażona na działanie promieni słonecznych. Po otwarciu przez 24 godziny możemy trzymać puszkę w lodówce. Najlepiej przełożyć ją przy tym do szklanego pojemnika.

O czym jeszcze pamiętać?

Nie zawsze kot ma taki sam apetyt, więc może się zdarzyć, że w misce zostanie jedzenie. Jeżeli po tym, jak kociak kończy jeść, mija co najmniej pół godziny i widać, nie ma już ochoty na jedzenie, powinniśmy usunąć resztki. Jedzenie bardzo szybko się psuje, a latem szczególnie. Brudna miska jest doskonałym miejsce dla rozwoju drobnoustrojów. Dlatego też po każdym jedzeniu musimy dokładnie myć miskę. Wodę do picia też wymieniajmy kilka razy dziennie i tak samo dokładnie myjmy miseczkę.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!