Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Dlaczego pies nie chce jeść?
  3. Dlaczego pies nie chce jeść?

Kiedy nasz pupil traci apetyt, zaczynamy się niepokoić, jest to zupełnie naturalne. Wśród powodów takiego stanu rzeczy są zarówno poważne problemy zdrowotne, jak i bardziej błahe i przejściowe. Sprawdźmy zatem, dlaczego pies nie chce jeść?

Znając podstawowe przyczyny zmniejszonej ochoty na jedzenie, będziemy w stanie odpowiednio zareagować. Czujna obserwacja psa nieraz może być bardzo ważna dla ewentualnej diagnostyki poważniejszego schodzenia.

Najczęstsze przyczyny tego, że pies nie chce jeść

Wśród powszechniejszych problemów z apetytem można wymienić obecność kamienia nazębnego i choroby dziąseł. Gryzienie jedzenia będzie sprawiało ból, natomiast stan zapalny gardła utrudnia przełykanie.

Zdarza się, że pies nie chce jeść w nowym miejscu i podczas podróży. Najzwyczajniej przeżywa stres związany ze zmianą. Podobnie dzieje się w innych stresujących dla psa sytuacjach, albo wtedy kiedy zwierzakowi karma nie odpowiada pod względem smakowym. Tak jak ludzie psy mają zmniejszony apetyt także w trakcie upału. Przy wysokich temperaturach każdy jest mniej aktywny, co przekłada się również na mniejsze zapotrzebowanie na jedzenie. Zdarza się, że utrata apetytu jest efektem po szczepieniu i stan ten może się do dwóch dni utrzymać.

Jednocześnie są też poważniejsze przyczyny niejedzenia jak niewydolność nerek, czy choroby wywołane wirusami, bakteriami lub pasożytami. Bez dogłębnych badań często trudno jednoznacznie postawić diagnozę.

Kiedy można podejrzewać chorobę?

Chociaż w większości przypadków pies nie chce jeść z mało poważnych powodów, to zdarza się, że utrata apetytu jest objawem niespecyficznym wielu chorób. Co powinno nas szczególnie zaniepokoić?

Na pewno czujność wzmaga to, że pies całkowicie odmawia jedzenia lub je znacznie mniej niż zwykle przez dłuższy czas. Tak samo jeśli je tylko przysmaki, albo nagle nie chce ich w ogóle. Z weterynarzem musimy się koniecznie skontaktować, kiedy poza utratą apetytu obserwujemy, że psiak jest smutny, wydaje się słaby, coraz bardziej chudnie i ma bolesny brzuszek.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!