Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Kot nie chce pić – jak zachęcić kota do picia wody?
  3. Kot nie chce pić – jak zachęcić kota do picia wody?

Optymalne nawodnienie organizmu jest istotne dla zachowania pełni zdrowia. Jednak wielu opiekunów kotów skarży się na to, że zwierzak pije za mało. Jak zachęcić kota do picia wody i kiedy powinno nas martwić to, że pupil pije mało?

Woda znajduje się w każdej komórce, bierze udział w wielu procesach fizjologicznych. Odwodnienie organizmu skutkuje licznymi konsekwencjami zdrowotnymi, a w skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci. Nic więc dziwnego, że trzeba dbać o to, by pupil miał zawsze pełną miskę wody. O ile regularnie ją opróżnia, to nie musimy obawiać się, że wody w jego organizmie jest za mało. Jednak kiedy pije za mało, trzeba coś z tym zrobić. Jak zachęcić kota do picia wody?

Dlaczego kot nie chce pić?

Zacznijmy od wyjaśnienia, z czego właściwie wynika problem z piciem wody. Nasze domowe kociaki wywodzą się od żbika afrykańskiego, który potrafi czerpać wodę z ciał swoich ofiar. To samo obserwuje się u kotów domowych. To znaczy, że jeśli dostają mokrą karmę, to przyswajają wodę, jaka się w niej znajduje i nie czują tak często pragnienia.

Poza tym to, że kot nie chce pić z miski, nie znaczy, że nie chce pić w ogóle. Może przeszkadzać mu zła jakość wody. Może woda była w misce za długo, albo zwierzak wyczuwa środki do uzdatniania wody. Przyczyną może być sama miska, a raczej materiał, z którego jest zrobiona.

Jak zachęcić kota do picia wody?

Niektóre koty lubią pić wodę z kranu, więc może wystarczy odkręcić kurek i zawołać pupila. Wodę możemy też dodać do karmy, przez co już podczas jedzenia kot zwiększy poziom nawodnienia. Ponadto pamiętajmy o tym, by wodę w misce wymieniać przynajmniej kilka razy dziennie. Przyjrzyjmy się też samej misce, być może warto ją zmienić. Doskonale sprawdzają się miski metalowe i szklane, ale są i takie zwierzaki, którym dobrze pije się z miseczek z tworzywa sztucznego. W przypadku gdy u podłoża problemów stoją problemy behawioralne jak rywalizacja między dwoma mieszkającymi w domu kotami, trzeba je rozwiązać. Pomoże w tym koci behawiorysta.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!