Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Karmienie małego kota – ile razy dziennie karmić kocięta?
  3. Karmienie małego kota – ile razy dziennie karmić kocięta?

Małe kociaki wymagają dużo uwagi, także jeśli chodzi o karmienie. Od urodzenia maluszka karmi mama, ale wkrótce przychodzi czas przejściowy, a wtedy zwierzak dostaje już inne pokarmy. Jak powinno wyglądać karmienie małego kota i jak często uzupełniać mu miskę?

Od urodzenia podstawą diety jest mleko matki, które nie tylko dostarcza wszystkich wartości odżywczych, ale też wpływa na odporność maluszka. Przy założeniu, że nie mamy do czynienia z oseskiem, to nasza rola będzie rosła, kiedy kociakowi będą wychodzić mleczne zęby. Kiedy znajdziemy kociego noworodka, konieczne będzie specjalne mleko, które zaleci weterynarz. O tym, jak podejść do oseska, pisaliśmy już wcześniej. Dzisiaj skoncentrujmy się, jak powinno wyglądać karmienie małego kota, kiedy ten przechodzi na dietę stałą.

Kiedy przypada okres przejściowy?

W zależności od kociaka okres przejściowy przypada na czas między 2. a 8. tygodniem życia. Jest to moment, w którym u maluszka pojawiają się pierwsze mleczne zęby, a jego układ trawienny zaczyna dojrzewać i może przyjmować coś więcej, aniżeli tylko mleko matki. To właśnie wtedy zwierzak powinien dostać dopasowany do wieku porcjowy pokarm. Może być w postaci mokrej lub suchej. Aby ułatwić maluchowi jedzenie i trawienie, w pierwszych dniach do mokrej karmy dodajmy wody, by miała ona postać papki. W 3. lub 4. tygodniu  możemy wprowadzić karmę suchą, którą również możemy początkowo zmieszać z wodą.

Karmienie małego kota – ile razy dziennie?

Kiedy będziemy wdrażać karmę, kociak nadal będzie pił mleko matki. Dlatego też jego posiłki nie muszą być duże i regularne. Postawmy raczej na stopniowe przyzwyczajenie do zmiany pokarmu. W zależności od organizmu między 6. a 12. tygodniem życia koty są odsadzane od matki i potrafią jeść już karmę. Podajemy oczywiście karmę dla kotów poniżej 1. roku życia.

Wszystkie koty, zwłaszcza te małe, potrzebują częstych i małych posiłków, co w przypadku maluchów jest szczególnie ważne. Najlepiej rano i wieczorem podawać karmę mokrą. Natomiast w ciągu dnia, kiedy nie będzie nas w domu i na noc, karmę suchą. Podejście to możemy kontynuować, kiedy pupil będzie dorosły. Wystarczy zwiększać porcję i zmieniać karmę na taką pasującą do wieku.

Szeroki wybór karmy dla psów i kotów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma dla kociąt Karma dla kota
 


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!