Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jaki wybrać żwirek dla kota?
  3. Jaki wybrać żwirek dla kota?

Jeszcze zanim w naszym domu pojawi się kot, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma sprawami. Jedną z nich jest kwestia związana z kuwetą i kocią higieną. Teoretycznie w kuwecie może być zwykły piasek, ale nie pochłania zapachów, więc po każdym użyciu kuwety trzeba go wymieniać, a każdy właściciel kota potwierdzi, że to wyjątkowo uciążliwe. Od razu lepiej postawić na dobry żwirek dla kota.

Ale żwirków na rynku jest sporo, a każdy z nich ma jakieś wady i zalety, więc wybór nie jest oczywisty. Przyjrzyjmy się podstawowym propozycjom.

Żwirek dla kota silikonowy

Żwirek silikonowy powstaje z silikatu i jest w postaci przypominających szkło przezroczystych kryształków. To, za co ceni się je za to, że pochłanianie moczu, a to oznacza, że nie musimy czyścić kuwety po każdym użyciu. Drugą zaletą jest to, że ten żwirek pochłania zapach. A wady? Minusem jest to, że przez stopniowe zabarwianie się na żółto, nie za bardzo nadaje się do kuwet odkrytych.

Żwirek bentonitowy

Żwirek dla kota bentonitowy cieszy się największą popularnością. Wizualnie kojarzy się z jasnym żwirkiem. Po tym, jak kot załatwi swoje potrzeby fizjologiczne, żwirek tworzy grudki, których bardzo łatwo można się pozbyć. Ten żwirek jest tak chętnie wybierany m.in. przez pochłanianie zapachów i cenę. Natomiast jako wadę uważa się fakt, że zużytego żwirku nie można wrzucać do toalety. Nie poleca się go w łazience, bo w połączeniu z wodą tworzy się twarda, trudna do usunięcia masa.

Żwirek drewniany

Kolejnym typem żwirku, z którym możemy spotkać się bardzo powszechnie, jest żwirek dla kota drewniany. Produkty z tej kategorii różnią się między sobą pod względem wydajności, czy działaniem. Wspólne dla nich jest to, że powstały z drewna. Zakładając, że zamierzamy kupić żwirek drewniany z wyższej półki, będzie on wydajny i dobrze będzie pochłaniać zapach. Podobnie jak w poprzedniej propozycji, tak i tutaj po użyciu kuwety powstają grudki, które można usunąć. Największą zaletą, jaką podkreślają właściciele kotów, jest możliwość wrzucania do toalety. Na liście wad wymienia się przede wszystkim łatwe roznoszenie się żwirku po domu.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!