Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Domowe jedzenie dla kota – czy warto?
  3. Domowe jedzenie dla kota – czy warto?

Niektórzy właściciele kociaków zamiast kupowania kociej karmy, chcieliby samodzielnie przygotowywać dla pupila jedzenie. Powodów, dla których decydują się na domowe jedzenie dla kota, jest co najmniej kilka. Rodzi się jednak pytanie, czy warto?

Wśród najczęstszych powodów skłaniających do samodzielnego przygotowywania jedzenia zwierzakowi, można wymienić troskę o jakość i ilość składników odżywczych, a także względy ekonomiczne. Część właścicieli kotów obawia się, że karma nie jest dla kota w pełni wartościowa. Część uważa, że domowe jedzenie jest tańsze.

Domowe jedzenie dla kota, czy kocia karma?

Jeśli postawimy na tanią karmę, w której znajduje się mnóstwo konserwantów i dodatków, których w kociej diecie powinno być mało, a nie ma wystarczającej dawki mięsa, to rzeczywiście domowe jedzenie dla kota jest dobrą propozycją. Jednak decydując się na taką karmę jak Wataha, można mieć pewność, że zawiera wszystko, czego kot potrzebuje. Wtedy nie ma konieczności zmiany diety kociaka, co najwyżej można mu ją urozmaicać, jakimiś domowymi przekąskami.

Co ciekawe, domowe jedzenie niekoniecznie będzie zdrowe dla naszego zwierzaka. Przede wszystkim nie może on dostawać resztek z naszego stołu. Koty nie mogą jeść soli, ani innych przypraw. Mało tego, szkodzi im wiele artykułów spożywczych.

Żeby kotu gotować, trzeba wiedzieć jak!

Kot może jeść mięso zarówno gotowane jak i surowe. Dania powinniśmy uzupełniać o niewielką ilość niektórych warzyw. Jednak to, że samodzielnie przygotowujemy jedzenie, nie oznacza, że będzie służyć kotu. Chociaż kot jest mięsożercą, nie każde mięso jest dla niego wskazane. Przykładowo podroby, jak serca, czy żołądek są bardzo wartościowe, natomiast już wątróbkę trzeba podawać ostrożniej. Możemy kotu podać drób, jagnięcinę, czy ryby, ale już z wieprzowiną musimy uważać – może się okazać dla kota zbyt tłusta.

Przepisy dań dla kota nie są skomplikowane, najczęściej składają się z dwóch lub trzech składników. Ale jeśli mamy ochotę urozmaicić dietę naszego pupila o domowe smakołyki, to lepiej zdobyć trochę wiedzy na temat wskazanych i zakazanych produktów. Warto też posiłkować się sprawdzonymi przepisami, których w sieci nie brakuje.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!