Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Czemu mój kot sika do butów?
  3. Czemu mój kot sika do butów?

Są takie problemy z kocim zachowaniem, których się nie spodziewamy, planując adopcję zwierzaka. Jednocześnie są bardzo uciążliwe, nie wiemy, z czego wynikają, ani jak się ich pozbyć. Przykładem są powtarzające się sytuacje, kiedy kot sika do butów.

Gdy pierwszy raz sięgamy po buty i odkrywamy, że w środku są mokre, jesteśmy zaskoczeni i nie wiemy, jak się zachować. Jeśli jednak zaczyna się to powtarzać, odczuwamy frustrację i zdenerwowanie, może podejrzewamy, że nasz zwierzak chce nam zrobić na złość. Jednak zwierzak wcale złośliwy nie jest, a kiedy kot sika do butów, to często chce nam coś przekazać. Kiedy już zauważymy, że kot nasikał do butów, nie karzmy go, bo zwierzak nie wie, że zrobił źle.

Oddawanie moczu do butów gości i nie tylko

Część kocich opiekunów skarży się, że chociaż kot na co dzień korzysta z kuwety, to kiedy w domu są goście, zachowuje się inaczej. Na butach osób spoza grona domowników jest mnóstwo nowych zapachów. Kot może być nimi zaciekawiony lub odczuwać strach. Wtedy też będzie chciał pomieszać obce zapachy z zapachem swojego moczu. Przez to, że zapach potu jest wyraźniejszy przy butach męskich, to właśnie te najczęściej padają ofiarą zwierzaka. Zdarza się, że koty obsikują buty domowników.

Co można zrobić, kiedy kot sika do butów

Jednym z proponowanych rozwiązań jest chowanie obuwia do szafki. W przypadku, kiedy obsikiwanie wynika z chęci zaznaczenia swojego terytorium, będzie to wystarczające. Natomiast jeżeli nie jest to przyczyna kociego zachowania, trzeba się nad tym zastanowić i poszukać faktycznego powodu. Być może kot zaczyna mieć problemy ze zdrowiem i na przykład nie jest w stanie zdążyć do kuwety. Wtedy też powinien go zobaczyć weterynarz, a w razie potwierdzenia zainwestujmy w kilka kuwet, które rozmieścimy w różnych częściach domu.

Inną przyczyną może być sama kuweta. Istnieje prawdopodobieństwo, że zmieniliśmy żwirek na taki, który nie odpowiada naszemu pupilowi, albo powinniśmy częściej sprzątać kuwetę. Koty to bardzo czyste zwierzęta zwracające uwagę na to, czy kuweta jest w odpowiednim stanie.

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma dla kota Karma według wieku kota


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!