Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Co oznacza krew w kuwecie kota?
  3. Co oznacza krew w kuwecie kota?

Kiedy tylko zaobserwujemy krew w kuwecie kota, powinniśmy umówić się na wizytę u weterynarza. Niezależnie od tego, czy zwierzę ma krew w moczu, czy kale, jest to bardzo niepokojący objaw świadczący o poważniejszych problemach ze zdrowiem.

Może się zdarzyć, że nie widzimy wyraźnych zmian w zachowaniu kota, ale podczas czyszczenia kuwety zaobserwujemy obecność krwi. Nie można tego bagatelizować, bo może to świadczyć o poważnej chorobie lub inwazji pasożytów. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, czego symptomem może być krew w kuwecie kota.

Obecność krwi w kale

Zdarza się, że za obecność krwi w kale odpowiada nieodpowiednia karma. Wtedy też wystarczy zmienić dietę. Może się też pojawić w efekcie biegunki lub zaparcia, co nie zawsze ma poważną przyczynę. Zatwardzenie może być efektem zakłaczenia. Podczas pielęgnacji futra kot połyka zbyt dużo sierści podrażniającej ściany jelita. Jednak często przyczyną są choroby pasożytnicze, torbiele, polipy albo mechaniczne uszkodzenie jelit lub narządów wewnętrznych, do których może dojść na skutek połknięcia czegoś ostrego. O obecności pierwotniaków i robaków możemy myśleć zwłaszcza wtedy, kiedy nasz pupil jest kotem wychodzącym. Pasożyty dostają się do organizmu z mlekiem matki, a także przez zjedzenie trawy lub przez kontakt z glebą, na której były jaja pasożytów.

Krew w kuwecie kota a krwiomocz

Równie niepokojący jest krwiomocz, czyli sytuacja, kiedy krew znajduje się w moczu. Z reguły obserwuje się mocz zabarwiony na czerwono, wyraźne skrzepy w moczu albo czerwone smużki. Przyczyn takiego stanu jest jeszcze więcej niż w poprzednim przypadku. Odpowiadać mogą za to zarówno tak błahe powody jak ruja u kotki, jak i liczne schorzenia. Najczęściej diagnozuje się zapalenie pęcherza, nadczynność tarczycy, infekcje, schorzenia cewki moczowej, choroby nerek, uraz, zatrucie, nowotwory i pasożyty. Jak widać, spektrum chorób jest całkiem szerokie i kiedy pójdziemy z pupilem do lekarza, potrzebne będą specjalistyczne badania. Chcąc zapobiegać problemom z układem moczowym, musimy dbać o to, by kot miał dobrą dietę, dużo pił i nie miał kontaktu z innymi kotami.

Najlepszy wybór karmy dla psów

Mamy produkty z powyższej listy, dzięki którym zadbasz o zdrowie, kondycję i doskonały stan psychiczny swojego zwierzaka.

Karma dla kota dorosłego Karma dla kota seniora


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!