Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Bity pies – jakie są objawy tego, że zwierzak był bity?
  3. Bity pies – jakie są objawy tego, że zwierzak był bity?

Krzywdzenie zwierząt jest karygodne i większość ludzi zgodzi się z tym, że oprawcy powinni ponieść dotkliwą karę. Jednak pomimo wielu działań na rzecz walki z przemocą wobec zwierząt, są psy bite przez właścicieli. Co, kiedy właśnie naszego zwierzaka spotkało to w przeszłości? Jak zachowuje się bity pies?

Kiedy adoptujemy psa ze schroniska, musimy się liczyć z tym, że ma za sobą trudną przeszłość. Jeśli ktoś naszego zwierzaka w przeszłości bił, możemy to zauważyć po jego mowie ciała. Naszą czujność powinny wzmagać zachowania świadczące o tym, że pies się boi i odczuwa niepokój.

Ważna mowa ciała

Przede wszystkim bity pies boi się ludzi. Swój niepokój może wyrazić poprzez intensywne ziewanie, czy oblizywanie. Wiele psiaków kuli się w sobie, czeka nerwowo, co się stanie. Zdarza się, że w skrajnej sytuacji pies zacznie się bronić, co najczęściej ludzie odbierają jako agresję. Jednak pojawia się to dopiero wtedy, kiedy człowiek zignoruje sygnały świadczące o stresie, ostrzegające, by bliżej nie podchodzić.

Bity pies – najczęstsze objawy

Chociaż strach przed obcymi towarzyszy wielu psom ze schroniska, nie zawsze świadczy o tym, że pies był bity. Może problemem była zła socjalizacja, kiedy pies był szczeniakiem lub nie miał dużego kontaktu z ludźmi. Jeśli zwierzaka krzywdzono, to będzie wycofany i wobec nas i wobec poprzedniego opiekuna. Reaguje nerwowo za każdym razem, gdy gwałtownie się poruszymy, uniesiemy rękę. Może wtedy podkulać ogon, trząść się w obawie, że zaraz mu coś zrobimy. Jest to przykre i bolesne, ale dzięki wytrwałości możemy pomóc uporać się zwierzakowi z traumą.

Jak postępować z psem z trudną przeszłością?

Wobec psów, które bito, trzeba mieć dużo cierpliwości. W pierwszej kolejności musimy zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa. Przygotujmy wygodne posłanie z możliwością obserwacji całego otoczenia. Może to być zwykłe legowisko lub kanapa, ale wiele psów zwłaszcza tych ze schroniska, dobrze czuje się w budzie, w której mogą się schować. Nie narzucajmy się z głaskaniem. Do tej pory dotyk był dla psa czymś złym, więc potrzebuje czasu na oswojenie. Sprawdzonym sposobem jest karmienie pupila przysmakami z ręki. Starajmy się też od pierwszych dni wprowadzić rutynę, to zwiększy poczucie bezpieczeństwa.

 

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma mokra dla psa Karma sucha dla psa


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!