Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak uspokoić psa?
  3. Jak uspokoić psa?

Psu codziennie towarzyszą różne emocje. Strach, złość, radość, frustracja to nieodłączne elementy psiej doli. Wynikają z ich instynktów, ale również z łatwości przyjmowania bodźców z otoczenia. Niektóre psie temperamenty są ciężkie do opanowania. Impulsywność czy agresja u psa może przysporzyć właścicielowi sporo niepokoju. 


Nadpobudliwy pies – przyczyny


Pierwszym krokiem do walczenia problemu jest znalezienie jego źródła. Nadpobudliwość psa może mieć różne podłoże. Zazwyczaj nie pojawia się znikąd, jakieś wydarzenia sprawiły, że Twój pies zachowuje się inaczej. Przyczyny mogą być różne:
Niezaspokojone potrzeby fizyczne – jedzenie i picie to podstawowe potrzeby każdego zwierzęcia. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli jedna z nich zostaje zaniedbana może to odbić się na zachowaniu pieska
Niespożytkowana energia – pies to aktywne zwierzę. Potrzebuje biegać, bawić się, być w ruchu. Jeżeli spędza większość czasu w 4 ścianach te niezaspokojone potrzeby mogą przejawiać się nadpobudliwością.
Strach – to bardzo stresogenne uczucie. Może się objawiać paniką i niekontrolowanym zachowaniem u psa. W sytuacji zagrożenia, niepokoju czy niepewności pies może wykazywać się nadmierna ruchliwością, szczekaniem, a nawet agresją.
Podekscytowanie – może się objawiać w sytuacji, gdy pies dostrzeże coś co bardzo chce mieć. Smakowita przekąska czy dawno nie widziana ulubiona zabawka może wzbudzić w piesku wiele emocji. Może to być również spotkanie z lubianą przez psa osobę. Tutaj jest cienka granica miedzy nadpobudliwością, a zwyczajną pieską radością. 

Jak uspokoić nadpobudliwego psa?


Nadpobudliwość psa może wynikać przede wszystkim z dużych zasobów energii, której pies nie ma jak spożytkować. Objawia się ona wtedy aktywnym zabieganiem o uwagę właściciela czy innych ludzi. Dlatego tak ważna jest w życiu każdego pupila aktywność fizyczna. Dzięki niej piesek może wyładować wszelkie stresy, agresję i złe emocje. Wysiłek poprawia kondycje zdrowotną, ale i wpływa na jego nastawienie i samopoczucie. Czas spędzony z pieskiem na dworze daje mu znak, że jest bezpieczny i zadbany. Właściciel zawsze znajdzie dla niego czas, pozwoli mu się wyszaleć. Spróbuj uaktywnić swojego psa, ten mały krok już może pomóc regulować jego nadpobudliwość. 

Jak uspokoić nadpobudliwego psa w domu?


Niektóre psy bardzo intensywnie reagują na dźwięk domofonu, pukanie do drzwi czy dźwięk jakiegoś kuchennego urządzenia. Załącza się wtedy głośne szczekanie, bieganie czy skakanie. Ten impuls u pieska może wywołać niepokój i frustrację u właściciela. Dobrym sposobem jest zajęcie psa w chwili zbliżającego się dźwięku. Jeżeli wiesz, że zbliżają się goście to skup się na chwilkę nad swoim zwierzakiem. Zwab go do jego legowiska, postaraj się zająć go zabawką. Im bardziej wymagające i trudne będzie jego zadanie tym bardziej się na nim skupi. Tu z pomocą mogą przyjść interaktywne zabawki, w których pies będzie musiał się wykazać sprytem. Właściwym wyjściem może być również podanie zwierzęciu jakiejś przekąski. Jedzenie jest ważniejsze niż otaczające go rzeczy. Skupienie się na jedzeniu, w szczególności, gdy będzie ono smaczne, na pewno pomoże uspokoić psa. 


Jak uspokoić psa podczas burzy?


Burza niesie ze sobą dźwięki o wysokiej głośności, które znacząco mogą oddziaływać na układ nerwowy psa. Nie ma się co dziwić, że w tym czasie nasz pupil wykazuje zwiększona nadpobudliwość czy strach. Czasami pies jest skulony i bardzo się boi, a czasami próbuje odeprzeć strach szczekaniem czy głośnym zachowaniem. Postaraj się go uspokoić zapewniając mu bezpieczeństwo. Dla takiego zwierzaka duże znaczenie będzie miała Twoja obecność. Pod żadnym pozorem nie zamykaj go samego. Pozwól mu zostać w jego strefie komfortu, na legowisku. Głaskanie, tulenie i czułości to oznaki, że Twój pies jest zaopiekowany. Skup uwagę psa na jego ulubionych zabawkach czy przysmakach, odciągnij jego uwagę od tego co dzieje się na zewnątrz. Te wskazówki przydadzą się również w sylwestra, kiedy puszczane w niebo fajerwerki budzą panikę u wielu piesków. Spokój ze strony właścicieli, zapewnienie o bezpieczeństwie i odwrócenie uwagi pupila od dziejącej się rzeczywistości to najlepsze drogi do uspokojenia.

Jak pomóc nadpobudliwemu psu?


Niektóre pieski mogą wykazywać się szczególnie dużą nadpobudliwością. Wtedy próby uspokojenia go wykonywane przez właściciela przynoszą marne efekty. W takich przypadkach należy wybrać się do zwierzęcego behawiorysty. Szukanie pomocy u specjalisty może okazać się niezbędne. Nadpobudliwość może być udręką dla właściciela i psa, który nie potrafi zapanować nad emocjami. U behawiorysty możesz dowiedzieć się co jest przyczyną takiego zachowania psa i otrzymasz wskazówki jak sobie z nim radzić. Pamiętaj, że każdy pies to indywidualny organizm, ma inne potrzeby, więc konieczne będzie indywidualne podejście. 

Dobre żywienie jest podstawą funkcjonowania psa


Wszystko zaczyna się od miski. Najedzony to szczęśliwy i zrelaksowany pies. Wybierając dobrej jakości karmę, które smakuje Twojemu pupilowi przyczyniasz się do jego lepszego samopoczucia. Karma Wataha to produkty przygotowane z najwyższej jakości składników, które mogą zadowolić najbardziej wymagające psie podniebienia. Serując mu produkty bogate w białko i witaminy dbasz o dostarczenie mu najważniejszych składników odżywczych. Białko jest niezbędne w diecie psa, znajduje się przede wszystkim w mięsach, a nasze karmy odznaczają się wysoką zawartością mięsa pochodzącego ze sprawdzonych hodowli. Oto karmy z naszego sklepu:

Karma Wataha dla Twojego psa


W naszym sklepie internetowym KarmaWataha.pl znajdziesz szeroki wybór karm dla psów oraz kotów. Oferujemy pełnowartościowe produkty, które są dostosowane do potrzeb żywieniowych pupili różnych ras i w różnym wieku. W sprzedaży posiadamy specjalistyczne karmy, dzięki którym będziesz mógł zaplanować spersonalizowaną dietę dla swojego psa lub kota.

Co odróżnia karmy Wataha od innych?                    

  • Brak substancji, które mogą zaszkodzić zwierzakom, np. konserwanty, sztuczne barwniki                    
  • Podstawowym składnikiem karm jest mięso                    
  • Jasny i przejrzysty skład                    
  • Surowce do produkcji karm są wysokiej jakości                    
  • Dbałość o środowisko naturalne (surowce pozyskiwane są jedynie od zaufanych przedsiębiorstw)                    
  • Dzięki odpowiednim opakowaniom karmy na długo utrzymują świeżość i smakowity aromat 

Karmy Wataha to pełne smaku i aromatu jedzenie przygotowane dla właścicieli, którzy chcą dostarczyć swoim pupilom to co najlepsze. Nie zawierają konserwantów czy zbędnych dodatków, mają krótkie składy, charakteryzują się wysoką zawartością mięsa. Dostarczają najważniejsze wartości odżywcze niezbędne w diecie Twojego psa. 

Na naszym blogu znajdziesz też inne artykuły na temat psiego i kociego życia. Oto co może Cię zainteresować:

1. Czy pies może jeść lody?

2. Jak rozpoznać płeć kota?

3. Dojrzewanie psa - kiedy Twój pies dorasta?



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!