Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak oduczyć psa sikania w domu - sprawdzone sposoby
  3. Jak oduczyć psa sikania w domu - sprawdzone sposoby

Szkolenie psa jest jednym z najważniejszych aspektów posiadania psiego towarzysza. Jeśli nie nauczysz swojego pupila prawidłowych zachowań, wasze wspólne życie może okazać się kłopotliwe. Szkolenie najlepiej rozpocząć, kiedy pies jest jeszcze młody. Nawyki starszego psa mogą być trudne do wyeliminowania. To samo tyczy się nauki siusiania na zewnątrz. Jak oduczyć psa załatwiania się w domu? Oto nasze sprawdzone sposoby. 

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Dla psa naturalne jest załatwianie swoich potrzeb poza jego “gniazdem”. Niestety, za swoje “gniazdo” pies zazwyczaj nie uznaje całego domu/mieszkania, a tylko swoje posłanie. Problem sikania w domu występuje najczęściej u szczeniąt i psów ras małych, które częściej oddają mocz bądź jeszcze nie wiedzą, że powinny robić to na zewnątrz. Jak nauczyć pupila załatwiania się poza domem?

Aby nauka sikania na zewnątrz przebiegała jak najbardziej efektywnie musimy wiedzieć, kiedy najlepiej wyprowadzać psa na spacer. Jeśli będziemy robić to o różnych porach, istnieje ryzyko, że nie będziemy “trafiać” w odpowiedni moment. Psa najlepiej wyprowadzać wtedy, gdy jest pobudzony, czyli:

  • po posiłku
  • po drzemce
  • po zabawie
  • kiedy pies jest podekscytowany, np. po twoim powrocie do domu

Pamiętaj, że szczenięta i mniejsze psy częściej oddają mocz, dlatego też potrzebują częstszego wychodzenia na dwór. Na początku nauki prawdopodobnie będziesz musiał wyprowadzać swojego pupila maksymalnie co 4 godziny. 

Na spacer zabieraj ze sobą karmę dla szczeniąt, którą na co dzień karmisz pupila. Kiedy pies się załatwi, koniecznie go pochwal i nagródź przysmakiem za dobre zachowanie. Dzięki temu sikanie na dworze będzie kojarzyło się mu pozytywnie i chętniej będzie to robił. 

Podczas nauki psa sikania na zewnątrz musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu uda Ci się osiągnąć oczekiwane efekty, a pupilowi nie raz może zdarzyć się wpadka. Bardzo ważne jest to, aby nie krzyczeć i nie karcić pupila, jeśli ten załatwi się w domu. Robiąc w ten sposób możemy sprawić, że pies będzie bał załatwiać się w naszym towarzystwie i będzie posikiwał po kątach. Kiedy pies nasika w domu, pamiętaj, aby dokładnie posprzątać. Zapach moczu może spowodować, że pupil będzie częściej załatwiał się w domu. 

Pies sam w domu a nauka sikania na zewnątrz

Jeśli nie możesz zostawać z psem cały dzień w domu i nie masz kogo poprosić o pomoc, przydadzą Wam się specjalne maty chłonne. Przed wyjściem z domu wygospodaruj dla psa miejsce, w którym w ostateczności będzie mógł się załatwić i połóż na podłodze specjalną matę chłonną. W ten sposób zapobiegniesz bałaganowi i ułatwisz sobie sprzątanie. 

Przed samym wyjściem z domu zabierz pupila na spacer, aby mógł załatwić się na dworze. Dzięki temu łatwiej będzie mu wytrzymać do Twojego powrotu. Postaraj się możliwie jak najszybciej wrócić i ponownie wyprowadzić zwierzaka. 

Pamiętaj, że maty to tylko chwilowe rozwiązanie. Są one pomocne i mogą nauczyć psa czystości, ale nie powinno się korzystać z nich zbyt długo. Jeśli przyzwyczaisz pupila do siusiania w domu na maty, trudno będzie ci zmobilizować go do sikania na zewnątrz. 

Sikanie w domu a problemy zdrowotne

Być może Twój pupil załatwia się w domu, ponieważ ma problemy ze zdrowiem. Psy, tak samo jak ludzie, są narażone na choroby układu moczowego czy schorzenia takie jak np. nietrzymanie moczu. Jeśli zachowanie Twojego psa jest niepokojące, zabierz go do weterynarza i opowiedz mu o swoich obawach. Lekarz zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby rozpocznie leczenie. Nie bagatelizuj niecodziennych zachowań pupila – prawdopodobnie próbuje Ci dać znać, że coś mu dolega. 

Zadbaj o swojego psa z karmą Wataha 

Dieta naszych psów ma ogromne znaczenie. Posiłki powinny być dla nich źródłem najpotrzebniejszych składników odżywczych. W przeciwnym razie mogą pojawiać się problemy ze zdrowiem. Niedobór niektórych witamin czy minerałów może prowadzić do ospałości, pogorszenia samopoczucia, anemii, a nawet osłabienia wzroku. 

Karmienie pupila dobrze zbilansowaną karmą, bogatą w różnorodne składniki odżywcze to świetna profilaktyka. Niektóre owoce wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne a kwasy tłuszczowe wspierają układ nerwowy oraz pozytywnie wpływają na pracę mózgu. 

Karmy Wataha są przygotowywane wedle specjalnych receptur – tak, aby były smaczne i zdrowe. Nie dodajemy do nich sztucznych barwników, konserwantów czy polepszaczy smaku. Te substancje nie zawierają wartości odżywczych i mogą jedynie zaszkodzić. 

Co odróżnia karmy Wataha od innych?                     

  • Brak substancji, które mogą zaszkodzić zwierzakom, np. konserwanty, sztuczne barwniki                     
  • Podstawowym składnikiem karm jest mięso                     
  • Jasny i przejrzysty skład                     
  • Surowce do produkcji karm są wysokiej jakości                     
  • Dbałość o środowisko naturalne (surowce pozyskiwane są jedynie od zaufanych przedsiębiorstw)                     
  • Dzięki odpowiednim opakowaniom karmy na długo utrzymują świeżość i smakowity aromat

W naszym sklepie internetowym KarmaWataha.pl znajdziesz szeroki wybór karm dla psów i kotów. Oferujemy produkty dla zwierząt różnych ras i w różnym wieku. Chcemy, aby każdy pupil znalazł u nas coś dla siebie, dlatego stale wzbogacamy nasz asortyment. 

Karmy Wataha to zbilansowane i zdrowe karmy, z pomocą których zaplanujesz idealną dietę dla swojego pupila. Jeśli Twój pies lub kot zmaga się z problemami zdrowotnymi, Twojej uwadze polecamy przede wszystkim:

Wypróbuj karmy Wataha i podziel się z nami swoją opinią. Każda uwaga jest dla nas na wagę złota!

Zajrzyj na naszego bloga. Regularnie publikujemy tam ciekawostki i informacje o psach i kotach. Ostatnio pojawiły się tam takie wpisy:

1. Jak pomóc psu podczas upałów?

2. Alergia pokarmowa u psa. Jaka dieta dla psa alergika?

3. Choroba lokomocyjna u psa



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!