Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Choroba lokomocyjna u psa
  3. Choroba lokomocyjna u psa

Podróżowanie samochodem znacznie ułatwia dzisiejsze funkcjonowanie, jesteśmy mobilni i stosunkowo szybko możemy dostać się w wymarzone miejsce. Niejednokrotnie pragniemy zabrać ze sobą pupila, na którym niekorzystnie odbijają się długie trasy autem. Złe samopoczucie, wymioty to objawy choroby lokomocyjnej, która może dotknąć również Twojego psa.

Przyczyny choroby lokomocyjnej u psa

Choroba lokomocyjna znacznie częściej występuje u szczeniaków niż u dorosłych osobników. Młody organizm nie potrafi sobie poradzić z jednoczesnym odbieraniem sygnałów z ruchu i z rzeczywistości. Nieprawidłowa ich interpretacja wywołuje mechanizm ochronny organizmu. Niektóre zwierzęta z czasem z niej wyrastają, dostosowują się do zmiany.

Duże znaczenie na przebieg podroży ma stres przez nią wywołany. Szczególnie zwierzęta, które dotychczas nie podróżowały mogą się bać jej konsekwencji. Psy, które mają za sobą traumatyczne przeżycia jak na przykład wyrzucenie z auta przy drodze lub potrącenie przez auto mogą zdecydowanie bardziej obawiać się wsiąść do pojazdu.

Objawy choroby lokomocyjnej u psa

Najbardziej powszechnym objawem choroby lokomocyjnej są wymioty. Może się ona również przejawiać w braku zainteresowania otoczeniem, obojętności i apatii. Niektóre psy okazują chorobę nadmiernym dyszeniem i ślinieniem się. Zaobserwować można czasami ewidentny niepokój, kładzenie się i nerwowe wstawanie, rozglądanie się. Niespokojne ruchy, ziewanie, a nawet wzrost ciśnienia krwi czy wzrost temperatury ciała.

Choroba lokomocyjna u psa -  kiedy?

Chorobę lokomocyjną można rozpoznać u psa już w pierwszych chwilach podróży. Tutaj kluczową rolę odgrywa obserwacja zwierzęcia w różnych miejscach, jego reakcję na inne doświadczenia i porównywanie ich do zachowania psa w aucie. Jeżeli przed wskoczeniem do samochodu nie przejawiał żadnych znaków złego samopoczucia, a jego humor momentalnie spadł w chwili rozpoczęcia podróży najprawdopodobniej diagnoza jest jedna – choroba lokomocyjna.

Pies ma chorobę lokomocyjną – jak mu pomóc?

Tak jak w przypadku ludzi na chorobę lokomocyjną u psów istnieją już leki. Po odpowiedniej konsultacji z weterynarzem i przedstawieniu mu objawów zauważonych u Twojego czworonoga możesz podjąć decyzję o podaniu preparatów. Weterynarz powinien wskazać, który z dostępnych na rynku leków będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego zwierzaka. Dawka musi być dostosowana do wieku, masy oraz nasilenia objawów wywołanych chorobą lokomocyjną.

Warto też zminimalizować stres w okresie poprzedzającym długą podróż. Każda zmiana otoczenia wiąże się z poczuciem niepokoju dla zwierzaka. Należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, pielęgnować i dobrze karmić. Wysokiej jakości produkty o jasnych składach, dostarczające Twojemu pieskowi niezbędne do codziennego funkcjonowania białko, tłuszcze i węglowodany zawarte są w karmach oferowanych przez nasz sklep internetowy.

Choroba lokomocyjna - czym karmić psa przed podróżą?

Odpowiednie będzie podanie miski z karmą kilka godzin przed wyjazdem, a nie bezpośrednio przed samą podróżą. Pomoże to uniknąć szybkich wymiotów, a także strawiony już pokarm nie będzie ciążył psu na żołądku. Lekkie samopoczucie może przełożyć się na jego zachowanie podczas podróży. Jeżeli podajesz pupilowi posiłek przed długą podróżą zadbaj o jej dobry skład. Propozycją z naszej strony jest karma bezzbożowa:

Wataha Hunt Adult Dog Duck – dla dorosłego psa, sprawdzi się idealnie dla zwierząt z nietolerancjami pokarmowymi, ale również dla wrażliwych żołądków. To sucha karma w której skład wchodzą takie produkty jak kaczka, bataty, groch czy ziemniaki. Dostarcza ona niezbędnych witamin i minerałów nie obciążając przy tym jelit.

Wataha Hunt Junior Dog Duck – propozycja dla młodych piesków, których młode organizmy mogą szczególnie zaznaczać się nietolerancją na ziarna. Zawarte w niej produkty dostarczają niezbędnych w diecie każdego psa białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

Więcej informacji na temat karmy bezzbożowej, jej właściwościach i zaletach możesz dowiedzieć się tutaj

Pamiętaj, że Twój pies potrzebuje również nawodnienia. Zabierz ze sobą w podróż czystą wodę i miskę, która umożliwi mu napicie się.

Jak łagodzić objawy choroby lokomocyjnej u psa?

Zapewnij go, że nie czeka go niebezpieczeństwo. Postaraj się zaznaczyć obszar auta jako jego teren. Rozłożenie maty do podróżowania w domu, a następnie zabranie jej do auta pozwoli oswoić się pupilowi z otoczeniem. Możesz też zabrać w podroż jego ulubione zabawki czy rozłożyć w aucie kilka jego ulubionych przysmaków, aby poczuł znajomy zapach.

Jeżeli niezadowolenie z podróży jest bardzo wyraźne – zatrzymaj się, zgaś silnik. Poświęć swojemu pupilowi trochę uwagi, daj mu się napić. Zapewnij go, że nic mu nie grozi.

Lek na chorobę lokomocyjną psa – czas i cierpliwość

Choroba nie odejdzie na zawołanie. Nawet leki nie gwarantują 100 % skuteczności. Jeżeli właściciel decyduje się na podróżowanie z psem, który cierpi na chorobę lokomocyjną musi wykazać się stoicyzmem. Stopniowe pokonywanie barier, najpierw oswajanie z autem, potem krótkie podróże. Pies musi się przyzwyczaić do nowych okoliczności. Nie należy go stresować i na siłę ciągnąć do auta, bagatelizując jego dolegliwości. Może trzeba zmienić styl jazdy na spokojniejszą, wyciszyć muzykę, wybierać prostsze trasy, bez dziur i wzgórz. Właściciel musi skupić się na potrzebach pupila i jak najbardziej zminimalizować jego cierpienie wywołane podróżą.

Karma Wataha dla Twojego psa

W naszym sklepie internetowym znajdziesz karmy dostosowane do potrzeb twojego zwierzaka. Oferujemy karmy dla psów i kotów, podzielone w różnych kategoriach – ze względu na rasę, wiek czy wagę psa. Pozbawione są zbędnych dodatków, polepszaczy smaków czy dodatkowych aromatów. Wysoka zawartość mięsa pozwala zapewnić Twojemu pupilowi najlepsze źródło energii. Te karmy mają czysty skład, łatwy do odczytania i zrozumienia. Jakość produktów z których zostały wykonane te gotowe przysmaki jest na najwyższym poziomie. Wśród naszych zasobów mamy karmy wykonane z różnego rodzaju mięs: dzika, indyka, kaczki, wieprzowiny i innych. Są one źródłem niezbędnego w diecie psa białka.

Co odróżnia Karmy Wataha od innych?

  • Brak substancji, które mogą zaszkodzić zwierzakom, np. konserwanty, sztuczne barwniki               
  • Podstawowym składnikiem karm jest mięso               
  • Jasny i przejrzysty skład               
  • Surowce do produkcji karm są wysokiej jakości               
  • Dbałość o środowisko naturalne (surowce pozyskiwane są jedynie od zaufanych przedsiębiorstw)               
  • Dzięki odpowiednim opakowaniom karmy na długo utrzymują świeżość i smakowity aromat  

Zapewnij swojemu pupilowi miskę pysznego jedzenia. To wpłynie dobrze na jego samopoczucie i dostarczy energii na figle!

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma mokra dla psa Karma sucha dla psa

Po więcej informacji na temat życia psów i kotów zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam takie wpisy: 

1. Kot przybłęda - co z nim zrobić?

2. Jak czytać składy karm dla psów i kotów?

3. Jak podać kotu tabletkę?

4. Łupież u psa - skąd się bierze?



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!