Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Wypadająca sierść u psa
  3. Wypadająca sierść u psa

Gładka i lśniąca sierść jest oznaką zdrowia czworonoga. Kiedy włoski psa zaczynają być słabe, wypadają i tracą swój piękny kolor, to nasz zwierzak nie wygląda zbyt dobrze. Ale nie jest to jedyny problem. Poza tym, że wiąże się to z estetyką, wypadająca sierść u psa może także wskazywać na kłopoty ze zdrowiem.

W zależności od rasy zwierzaka sierść wygląda nieco inaczej. Są psy, które w ogóle sierści nie gubią, a są i takie, u których do pewnego momentu jest to zupełnie naturalne. Ogólnie rzecz biorąc, przyglądając się nieco bliżej sierści psa, zauważymy, że składa się ona z włosów okrywowych i podszerstka.

Wypadająca sierść u psa może być naturalna

Takie rasy jak maltańczyk, sznaucer, pudel, shar pei i kilka innych, sierści nie gubią. Jednocześnie u większości psów jest to normalne i zdrowe. Mało tego, u niektórych można ją ściągać niemal garściami. Zaniepokojeni właściciele odwiedzają gabinet weterynarza, ale w wielu przypadkach niewiele da się z tym zrobić.

Wypadająca sierść u psa jest widoczna przede wszystkim, kiedy zbliża się lato. Tak jak my zmieniamy ubranie na cieńsze, tak zmienia się sierść naszego pupila. Z kolei wraz z nadejściem jesieni i zimy, możemy zaobserwować, że sierść staje się grubsza i gęstsza. W trosce o to, by sierść zawsze była lśniąca i gładka, powinniśmy codziennie czesać pupila. To nie tylko pozwala usunąć martwe włoski, ale też poprawić ukrwienie skóry.

A kiedy wypadanie sierści naturalne nie jest?

Są jednak sytuacje, w których nadmierna utrata sierści jest związana z infekcją lub innymi kłopotami ze zdrowiem. Odpowiadać może za to nieprawidłowa dieta, choroba genetyczna, alergia, grzybica i wiele innych. Bardzo często równocześnie z utratą blasku sierści i wypadaniem pojawiają się wtedy inne niepokojące objawy. Przykładowo przy dysplazji może się pojawić świąd lub widoczny na skórze stan zapalny. Podobne symptomy mogą towarzyszyć alergii.

Jeżeli zatem nasz pies nigdy nie miał problemów z wypadającą sierścią, albo wypada jej więcej niż zazwyczaj, warto skonsultować się z weterynarzem, który wykona badanie i określi, gdzie tkwi przyczyna.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!