Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Transporter dla kota – jak przyzwyczaić kota do transportera?
  3. Transporter dla kota – jak przyzwyczaić kota do transportera?

Koty nie lubią podróży. Dla większości zwierzaków jest to bardzo traumatyczne przeżycie, ale przecież czasem wyjście z pupilem jest konieczne, na przykład do weterynarza. Transporter dla kota powinien być zatem jednym z ważniejszych elementów posiadaczy czworonogów. Ale pojawia się pytanie: jak przekonać pupila do wejścia do środka?

Jeżeli kupujemy transporter dla kota na ostatnią chwilę, czyli wtedy, kiedy od razu będzie trzeba gdzieś ze zwierzakiem jechać, nie łudźmy się, że będzie to proste. Kot potrzebuje czasu. Na szczęście nasze stopniowe przygotowanie go do wchodzenia transportera pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności.

Dlaczego w ogóle przyzwyczajać kota do transportera?

Już samo wyjście z domu dla kota lubiącego stałość, harmonię, spokój, może być trudne. Mogą pojawić się strach, uciążliwe zachowania itd. Jeśli dodatkowo będziemy go zmuszać do tego, by wchodził do ciasnego, nieznanego mu pudełka, problem może być jeszcze większy. Zamiast męczyć swojego zwierzaka, warto oswoić go z obecnością transportera i tym, że jest nieszkodliwy. Ćwiczmy z nim codziennie przez kilka minut.

Transporter dla kota – oswojenie w kilku krokach

Przygotujmy kocyk lub matę, którą następnie będziemy chcieli ułożyć wewnątrz transportera. Zacznijmy od tego, że ta podkładka będzie daleko od transportera i zachęcajmy kota, by choć na chwilę na niej usiadł. Pochwalmy kota, dajmy mu nagrodę w postaci smakołyku. W kolejnych dniach powoli zmniejszajmy odległość między kocem a transporterem. W przypadku kiedy kociak siedzi na macie lub ręczniku dłużej, nagródźmy go kilka razy. Możemy też spróbować zastosować komendę „zostań”.

Gdy kot opanuje to do tego momentu, możemy pójść o krok dalej i ułożyć koc w transporterze. Jeśli kot ułoży się w transporterze, od razu go nagródźmy. Tak samo, jeśli zareaguje na komendę „zostań” Na tym etapie nie zamykajmy jeszcze transportera – to wciąż oswajanie. Dopiero następnym krokiem jest zamykanie drzwiczek i to też nie od razu, bo zwierzak zacznie się niepokoić. Najpierw jedynie ich dotykajmy, następnie delikatnie przymknijmy, a dopiero później zamykajmy.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!