Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Pies nie lubi innych psów? Sprawdź, co może być tego przyczyną!
  3. Pies nie lubi innych psów? Sprawdź, co może być tego przyczyną!

Są psy, które uwielbiają towarzystwo innych czworonogów. Ich właściciele bez skrępowania i obaw mogą zdjąć smycz. Tymczasem my tego zrobić nie możemy – nasz pies nie lubi innych psów i każde przejście obok innego zwierzaka może wywołać stres. Dlaczego tak się dzieje?

Dobra wiadomość jest taka, że tego typu problemy ma wielu psich opiekunów. Nie zmienia to faktu, że niechęć psa do innych psów utrudnia życia i nam i zwierzakowi. Kiedy obserwujemy, że pies nie lubi innych psów, powinniśmy się dokładniej zastanowić i zrozumieć naszego pupila. Być może jego zachowanie jest odpowiedzią na zaczepki otoczenia, albo nasz stres. Jednak przyczyn może być znacznie więcej.

Dlaczego pies nie lubi innych psów?

Pierwszą przyczyną może być zdrowie naszego pupila. Z tą sytuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy zachowanie czworonoga zmienia się nagle. Znacznie powszechniejsze są braki w procesie socjalizacji albo źle przebiegająca socjalizacja. W pierwszym przypadku może chodzić o to, że pies zbyt szybko był oddzielony od matki i reszty szczeniaków, przez co ma problem w komunikacji z innymi zwierzakami. Natomiast zła socjalizacja to niestety nasze błędy wychowawcze. Być może nie postawiliśmy jasnych granic, a psu wolno wszystko.

Jeżeli nasz pupil był adoptowany ze schroniska, to jego zachowanie może być efektem trudnej przeszłości. Życie na ulicy, ataki, pogryzienia przez inne psy zostawiają trwałe ślady. Czasem pies nie lubi innych psów, bo ma… złe towarzystwo. Wprowadzając psa do grupy psów, które też są niestabilne i mają trudności komunikacyjne, nasz pies też taki będzie.

Jak sobie radzić?

O tym, że spacery z psem są w tym wypadku uciążliwe, nie trzeba nikogo przekonywać, ale co zrobić? Z pewnością warto skonsultować się z weterynarzem i behawiorystą. Umawiajmy się na spacery, na których będą psiaki, jakie nasz pies względnie toleruje. Przerywajmy zbyt intensywne zabawy. Nie zmuszajmy psa do kontaktu z psami, na które warczy – lepiej skręcić w inną stronę. Bawmy się dużo z pupilem, aby wzmocnić jego pewność siebie.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!