Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Pierwsza wizyta kota u weterynarza - co warto wiedzieć?
  3. Pierwsza wizyta kota u weterynarza - co warto wiedzieć?

Zwierzęta nie lubią chodzić do weterynarza. Wielu kocich właścicieli może potwierdzić, że koty się stresują i odczuwają niepokój. Wizyty kontrolne są jednak konieczne, nie wspominając o sytuacjach, kiedy zwierzę zaczyna chorować. Co robić, kiedy zbliża się pierwsza wizyta kota u weterynarza?

Nie łudźmy się, z tym że zwierzę polubi badania lekarskie. Możemy jednak wpłynąć nieco na kocie nastawienie. Będzie to jego pierwszy kontakt z weterynarzem i będzie rzutować na jego podejście w przyszłości.

Zbliża się pierwsza wizyta kota u weterynarza – jak się przygotować?

Zwierzę będzie lepiej reagować na kontakt z człowiekiem, jeśli przyzwyczai się do tego wcześniej. Kiedy mały kociak zamieszka z nami, nie oszczędzajmy mu pieszczot. Głaskanie i przytulanie pozwala oswoić się z ludzkim dotykiem i kot łatwiej zniesie badanie weterynarza.

Pierwsza wizyta kota u weterynarza to często duży stres dotyczący samego przewiezienia kota. Jeśli nie przyzwyczaimy zwierzaka do transportera, nie możemy oczekiwać, że z chęcią do niego wejdzie. Oswajajmy kota od początku, zachęcajmy do wchodzenia w ciągu dnia, nagradzajmy go. Aby było mu wygodniej, dajmy do środka kocyk.

Kiedy pierwsza wizyta u weterynarza?

Jest to niewątpliwie jedno z podstawowych pytań, jakie zadają sobie osoby, które dopiero co przygarnęły kociaka. W przypadku, gdy kot pochodzi z dobrej i sprawdzonej hodowli, to najpewniej pierwszą wizytę w gabinecie, ma już za sobą i nie musimy od razu umawiać się z weterynarzem. Jest też pewnie odrobaczony i zaszczepiony. Możemy więc zaczekać na moment, aż kot oswoi się z nowym domem.

Jeżeli natomiast kota bierzemy ze schroniska lub znaleźliśmy go na ulicy, z lekarzem skontaktujmy się bezzwłocznie. Musi zweryfikować jego stan zdrowia. Kot może być zarobaczony, niedożywiony i zapchlony. Na pierwszym miejscu jest w tym momencie zdrowie fizyczne kota.

Co na pierwszej wizycie?

Kiedy już dotrzemy do gabinetu, przed badaniem pozwólmy kotu rozejrzeć się po pomieszczeniu. To zmniejszy stres. Czasem zwierzaki próbują uciekać, więc upewnijmy się, że drzwi są zamknięte albo przypnijmy smycz. Podczas badania weterynarz przyjrzy się futerku, wadze, osłucha, a jeśli trzeba, to odrobaczy i zaszczepi.

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma dla kota Karma według wieku kota


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!