Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Pchły u psa – jak możemy się ich pozbyć?
  3. Pchły u psa – jak możemy się ich pozbyć?

Niestety pchły u psa są czymś, z czym większość właścicieli prędzej czy później musi się zmierzyć. Ze względu na to, że pchły mogą przyczyniać się do wielu poważniejszych schorzeń, nie można tego bagatelizować. Na szczęście, pomimo tego, że nie jest to szczególnie przyjemne, możemy sobie z pasożytami poradzić sami.

Pchła jest niewielkim bezskrzydłym skaczącym owadem. Ponieważ w ciągu jednego dnia samica pchły psiej potrafi złożyć 50 jaj, wystarczy zaledwie parę tygodni, by na naszym pupilu była cała kolonia pcheł. Żerowanie pcheł można bardzo szybko zauważyć, ale co ważniejsze, skutecznie można się ich pozbyć.

Podstawowe objawy obecności pchły u psa

Od razu, kiedy zauważymy, że pies uporczywie się drapie i gryzie, możemy podejrzewać, że ze spaceru wrócił z pasażerem na gapę. Pchły żywią się krwią zwierzaka, więc ich obecność jest dla psa bardzo nieprzyjemna. Zdarza się, że pies męczy się do tego stopnia, że nie tylko się drapie, ale też wygryza kawałki sierści. Poza tym możemy zauważyć w na ciele ranki i same pchły, czyli drobne czarne kuleczki. Co w takiej sytuacji?

Najlepiej udać się do weterynarza, który postawi diagnozę i dobierze odpowiednie preparaty. Jednak zdarza się, że z jakiegoś powodu na wizytę trzeba poczekać, albo opiekun chce wypróbować najpierw domowe sposoby. Nie zawsze, ale czasem mogą okazać się wystarczające.

Jak pozbyć się pcheł?

Zacznijmy od specjalnego szamponu na pchły. Najpierw zwierzaka się kąpie, a substancje aktywne unieszkodliwiają pasożyty. Później wystarczy je wyczesać gęstym grzebieniem. Możemy również spróbować zastosować roztwór na bazie wody i octu. Do dwóch litrów wody dodajmy pół litra octu, a następnie spryskajmy sierść. Pamiętajmy przy tym, by unikać okolic pyszczka, oczu i uszy. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ocet jest bezpieczny dla psa, a jednocześnie zabija pchły. Podobnie jak przy szamponie po zabiegu musimy sięgnąć po grzebień i dokładnie przeczesać sierść.

I na koniec zła wiadomość. Całkowite pozbycie się pcheł powinno uwzględniać dokładne wyczyszczenie wszystkich miejsc w domu, w jakich przebywa pies. Jaja i larwy mogą być na legowisku, dywanie, kanapie i wszędzie indziej. Jeśli wszystkiego nie wyczyścimy, może się okazać, że wkrótce problem powróci.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!