Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Otyłość u kota — z czego wynika i jak z nią walczyć?
  3. Otyłość u kota — z czego wynika i jak z nią walczyć?

Wielu dietetyków podkreśla, że otyłość jest plagą naszych czasów. Ale jak się okazuje, nie dotyczy tylko ludzi. Coraz częściej obserwuje się nadwagę i otyłość u kota. Co możemy zrobić, obserwując, że nasz pupil ma nieco więcej kilogramów, niż powinien?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że otyłość u kota jest problemem, który może nieść za sobą wiele konsekwencji. Nie możemy więc tego lekceważyć. Nieleczona otyłość może prowadzić do chorób serca, cukrzycy, czy zapalenia stawów.

Z czego bierze się otyłość u kota?

Wbrew pozorom nadwaga nie jest wśród mruczków odosobnionym problemem. Koty domowe, które prowadzą stateczny tryb życia, mało się ruszają, a to sprzyja przybieraniu na wadze. W połączeniu z dużą dawką jedzenia ryzyko jeszcze się zwiększa. Z reguły nadwagą są dotknięte starsze kociaki, które ukończyły 7 lat. Zdarzają się też przypadki, kiedy otyłość u kota jest dziedziczna.

Jedną z najważniejszych przyczyn nadwagi jest przekarmianie lub dobór złej karmy. Nawet jeśli same składniki są w porządku, trzeba zwrócić uwagę, w jakim wieku jest kot. Wraz z wiekiem zapotrzebowanie na składniki odżywcze i kaloryczność się zmienia i wybierając karmę dla pupila, trzeba mieć tego świadomość.

Jak walczyć z kocią otyłością?

Oczywiście najlepiej całkowicie zapobiegać otyłości, ale kiedy mamy z nią do czynienia, musimy się zastanowić, co dalej. Nie możemy na własną rękę odchudzać kota, najpierw trzeba to skonsultować z weterynarzem. Wspólnie z nim można ustalić taki plan odchudzania, który nie tylko przyniesie efekty, ale jednocześnie nie zaszkodzi naszemu czworonogowi. Nie wolno nam głodzić kota, bo odchudzanie będzie nieefektywne, a w kocim organizmie zaczną się gromadzić szkodliwe związki, które w skrajnych przypadkach prowadzą do śmierci.

Jednym z ważniejszych czynników będzie zmiana diety i wprowadzenie karmy odchudzającej dostępnej w sklepie zoologicznym. Ma ona mniej tłuszczu i kalorii. Cały proces utraty wagi powinien być powolny i stopniowy. Nie możemy liczyć na to, że efekty będą natychmiastowe.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!