Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Kot w mieszkaniu – jak się przygotować na nowego lokatora?
  3. Kot w mieszkaniu – jak się przygotować na nowego lokatora?

Decyzja dotycząca tego, że zamieszka z nami zwierzak, powinna być przemyślana i odpowiedzialna. Zwierzęta są źródłem wielu zabawnych sytuacji, relaksują, są przyjaciółmi i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. Ale kot w mieszkaniu to również obowiązki.

Jeszcze zanim nasza domowa gromadka powiększy się o kota, przygotujmy przestrzeń, aby nasz czworonożny przyjaciel czuł się dobrze. Poza tym dowiedzmy się co nieco o kocich zwyczajach, dzięki czemu od początku będziemy wiedzieli, jak pielęgnować kociaka i czego się możemy po nim spodziewać.

Jaką wyprawkę powinien mieć kot w mieszkaniu?

Zacznijmy od zaspokajania podstawowych potrzeb zwierzaka. Co to oznacza? Zapewnijmy mu dobrej jakości karmę, a do tego wygodną miseczkę na jedzenie i picie. Możemy je ustawić w kuchni. Następna będzie kuweta. Zapewne po jakimś czasie będziemy prawdziwymi ekspertami od kocich żwirków, ale do tej chwili musimy zdać się na wiedzę innych. Ważne, by kuweta była i to we względnie odosobnionym i zacisznym miejscu, jak łazienka.

Następne na liście będzie legowisko, na którym kot będzie mógł wypocząć. Nie możemy być zaskoczeni, jeśli początkowo będzie wolał inne miejsca. Albo sam się przekona do tego, że legowisko jest jego, albo możemy spróbować przekonać go kocimiętką. Przyda się też drapak i kilka zabawek.

Przygotuj swój dom na wprowadzenie się kota

Kot w mieszkaniu oznacza, że musimy odpowiednio zorganizować przestrzeń. Zakładając, że mamy sporo mebli tapicerowanych, od razu zaopatrzmy się w narzuty albo koce. Znacznie łatwiej wrzucić je do pralki, niż ręcznie czyścić meble z sierści. Zadbajmy o to, by kot nie miał dostępu do figurek, świeczników albo delikatniejszych ozdób. Z pewnością zdarzą się spacery po półkach i komodach, dlatego od razu wszystko schowajmy lub ustawmy gdzie indziej. Zastanówmy się, czy wśród naszych roślin nie ma gatunków, których olejki eteryczne i związki zawarte w liściach są dla kota toksyczne. Nie chcemy przecież, by nasz kociak tuż po zamieszkaniu z nami miał problemy żołądkowe.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!