Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Klatka dla psa – przekleństwo czy może jednak nie?
  3. Klatka dla psa – przekleństwo czy może jednak nie?

Prawda jest taka, że klatka to swoisty psi azyl. Jeżeli jest dobrze przećwiczona to pies wręcz sam do niej wchodzi i uważa ją za swoje legowisko. Wiele osób sądzi, że klatka to psie więzienie. Faktycznie jest często kojarzona jako miejsce, gdzie pies jest zamykany za karę, wręcz żyje w niej tak jak w pseudohodowlach. Jednak dla psa, który klatkę dobrze poznał, może to być miejsce odpoczynku, gdzie w spokoju poleży i nie będzie nękany przez domowników czy innych gości. Często też psy uciekają tam, jak mają dość swoich psich pobratymców. Czworonogi znoszą tam swoje zabawki, kości czy inne gadżety.

 

Dlaczego klatka nie jest taka zła?

Warto uczyć psa zostawania w klatce, ponieważ to komfort nie tylko dla niego, ale także dla Was. Jeśli musicie na chwilę zostawić psa samego, a nie chcecie, żeby zjadł Wam obiad ze stołu. Albo przyszedł gość, który boi się psów. W takich sytuacjach klatka to idealne rozwiązanie. Jedziecie w daleką podróż, np. pociągiem? Klatka zapewni psu spokój, a Wy nie będziecie się martwić, że gdzieś sobie pójdzie lub ktoś będzie go zaczepiał. Klatka sprawdzi się także w przypadku wyjazdów na wakacje czy na psie zawody. Gdzie pies zawsze ma ze sobą kawałek swojego domu jest to dla niego nieporównywalny komfort.

 

Klatka w życiu psa powinna być niezwłocznie wprowadzona po jego przybyciu do Waszego domu. Im wcześniej, tym lepiej będzie z zaakceptowaniem jej przez psa. Oczywiście nie obędzie się bez Waszej pomocy. Niektóre psy radzą sobie z nią bez problemu i od razu ją polubią. Te mniej odważne, jednak będą potrzebowały trochę pracy, aby ją zaakceptować. Często źle nauczona może być dla psa męczarnią, który po wejściu szczeka lub wyje. W rezultacie zarówno Wy, jak i  pies jesteście całą sytuacją mocno sfrustrowani.

 

Rodzaje klatek

Na rynku dostępne są klatki materiałowe, metalowe czy plastikowe kennele. Każda z nich ma swoje zastosowanie. Oczywiście ciężko mieć wszystkie w domu, więc najlepiej wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszej sytuacji.

 

* Metalowe są idealne do domu. Możemy kupić większą, tak żeby nasz pies miał sporo miejsca, jeżeli na dłużej musi zostać w klatce.

 

* Materiałowe dobrze sprawdzają się na wyjazdach i zawodach. Zajmują mało miejsca i są wygodne do transportu.

 

* Kennele plastikowe używa się najczęściej w podróży, podczas lotu z psem samolotem, bądź jedziemy samochodem. Mają duże wymiary i są nieporęczne. Nie da się ich złożyć do małych rozmiarów.

 

O czym pamiętać przy wyborze klatki?

Jeżeli zdecydujecie się na klatkę w domu, co serdecznie polecamy, pamiętajcie o kilku zasadach:

- klatka powinna stać w ustronnym miejscu, ale pamiętajcie, że psy łakną kontaktu z opiekunem i chciałyby być przy nim. Dlatego najlepiej jakby była ustawiona w miejscu gdzie najczęściej przebywają domownicy, ale tak, aby pies w niej śpiący nie był narażony na ciągłe przestawianie i przeszkadzanie;

- klatka musi być na tyle duża, aby pies mógł spokojnie się w niej rozłożyć i przekręcić, tak aby czuł się w niej komfortowo;

- czasami warto klatkę czymś przykryć, ale tak, żeby pies miał widok na świat;

- klatka musi być przytulna, dlatego warto w niej umieścić miękki koc, lub materiał typu drybed, który idealnie się w takich miejscach sprawdza.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!