Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Karma weterynaryjna dla kota – kiedy należy ja podawać?
  3. Karma weterynaryjna dla kota – kiedy należy ja podawać?

Prawidłowe odżywianie ma wpływ na każdy organizm. Dbając o zbilansowaną dietę czworonoga, wspieramy jego zdrowie. Są jednak sytuacje, kiedy podstawowa karma może być niewystarczająca lub będzie trzeba ją na jakiś czas zamienić. Może się okazać, że konieczna będzie karma weterynaryjna dla kota.

Zacznijmy od tego, że jeśli nie ma wyraźnego wskazania od weterynarza, to po tego typu karmę nie sięgamy. Dlaczego to tak ważne i w jakich przypadkach jest potrzebna specjalistyczna karma?

Dlaczego tylko po konsultacji lekarskiej?

Są zwierzaki, które mają na stałe lub na pewien czas inne wymogi żywieniowe. Karma weterynaryjna dla kota ma za zadanie pomóc w leczeniu i eliminacji niektórych kłopotów zdrowotnych. Jednak nigdy nie możemy jej podawać na własną rękę. Pamiętajmy, że jej skład znacznie różni się od standardowego, więc nieświadomie moglibyśmy pupilowi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Kot mógłby mieć deficyty jakichś składników lub zaserwowalibyśmy coś, czego nie potrzebuje w ogóle.

W jakich przypadkach karma weterynaryjna dla kota?

Karmy weterynaryjne nie tylko różnią się od tych sklepowych, ale także między sobą. W zależności od tego, z jakim dokładnie problemem boryka się kot, lekarz zaleci coś innego. Z pewnością karma weterynaryjna jest dla kociaków cierpiących na zaburzenia trawienia, które mają alergię pokarmową lub problemy gastryczne. Tego typu karma jest lekkostrawna i nie zawiera wybranych alergenów.

Wskazaniem do sięgnięcia po karmę weterynaryjną jest również sterylizacja. Po zabiegu koci metabolizm zwalnia i kot może mieć tendencję do otyłości. W karmie tego rodzaju nie ma na przykład zbóż. Dla kotów, które mimo braku sterylizacji są otyłe, powstały jeszcze inne produkty. Zawierają one wpływające na uczucie sytości włókno pokarmowe albo cykorię odpowiedzialną za obniżenie poziomu cukru we krwi.

Lekarz może zalecić specjalistyczną karmę, kiedy kot cierpi na choroby dróg moczowych. Dla kota, który ma zapalenie pęcherza albo cewki moczowej pomocna w leczeniu może być karma zawierająca takie składniki jak żurawina, czy olej z łososia.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!