Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jesienna chandra u psa – jak sobie z nią radzić?
  3. Jesienna chandra u psa – jak sobie z nią radzić?

Apatia, osłabienie nastroju, problemy z koncentracją to najczęstsze symptomy, jakie dopadają nas jesienią. Potocznie mówimy, że dopadła nas chandra. Jest ona reakcją organizmu na zmieniające się warunki pogodowe. Co ciekawe jesienna chandra u psa i kota także nie należy do rzadkości.

Kiedy temperatura spadnie, zrobi się zimno, mokro i wietrznie, zachowanie naszego pupila może się zmienić. Pies nie będzie z radością podbiegał, gdy przyjdzie pora spaceru, nie poprawi mu humoru ulubiona przekąska. Jeżeli w danej chwili padliśmy ofiarą jesiennej chandry, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz nastrój udzielił się zwierzakowi. Poza tym niewielka ilość słońca i aura też mają wpływ na zwierzaka.

Jesienna chandra u psa może prowadzić do depresji

Niektórzy myślą o chandrze z pobłażaniem, jednak taka apatia, również u psa, jest niebezpieczna. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, może prowadzić do depresji, z którą nie łatwo sobie poradzić. Prawda jest taka, że jeśli połączymy wpływ pogody i przejmowanie naszych emocji, okaże się, że pies jest dużo bardziej narażony na depresję niż my. Możemy ją podejrzewać, jeśli przez co najmniej kilka dni pupil śpi dłużej niż zwykle. Jest przy tym mało aktywny, nic go nie cieszy, chce szybko wracać ze spaceru i traci apetyt.

Co możemy zrobić?

Jesienna chandra u psa nie musi trwać długo, a możemy jej też zapobiegać. Pomimo pogorszenia pogody trzeba dbać, by nadal były dłuższe spacery, a kiedy będzie to niemożliwe, to pomyślmy o dodatkowych atrakcjach i zabawach z psem w domu. Chodzi przede wszystkim o to, by utrzymać aktywność fizyczną na wysokim poziomie, bo to sprzyja produkcji endorfin. Dajmy psu nowe zabawki, wydłużmy spacery i odwiedzajmy okolice, których zwierzak jeszcze nie zna. Dzięki temu, że zaczniemy się więcej ruszać, sami będziemy mniej odczuwać skutki jesiennej pogody. Znajdźmy też chwilę na psi masaż, który poprawia krążenie, uspokaja i relaksuje. Jeśli będziemy o tym pamiętać, jesień stanie się przyjemniejsza i dla nas i dla pupila.

Szeroki wybór karmy dla psów i kotów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Przysmaki dla psa Naturalne przysmaki dla psa
 


Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!