Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak przekonać wybrednego psa do jedzenia karmy?
  3. Jak przekonać wybrednego psa do jedzenia karmy?

Twój pies niechętnie zjada podaną karmę lub kompletnie nie jest zainteresowany zawartością miski? Nie tylko Ty masz ten problem. Jak się jednak okazuje, istnieje kilka podstawowych porad, których zastosowanie sprawia, że zdecydowana większość pupili zaczyna chętnie zajadać się suchą bądź mokrą karmą. Oto co należy zrobić, aby skutecznie zachęcić czworonoga do jedzenia!

Nie podawaj zwierzakowi żywności ze stołu

Znasz powiedzenie „zakazany owoc smakuje najbardziej”? Doskonale pasuje ono do zachowania wielu psów. Jeśli będziesz podawać swojemu pupilowi żywność ze stołu, Twój czworonożny przyjaciel zacznie się jej regularnie domagać, zamiast zajadać się tym, co trafia do miski. Dodatkowo istnieje duża szansa, że pupil podczas śniadania, obiadu lub kolacji przywędruje do kuchni, aby prosić o smakołyki. Zdecydowanie lepiej od samego początku sięgnąć po karmę dla psa, zamiast podawać żywność ze stołu. W ten sposób przyzwyczaisz swojego pupila do jednego rodzaju pożywienia, więc nie będzie zainteresowany niczym innym.

Podawanie żywności ze stołu ma także negatywny wpływ na zdrowie zwierzęcia. Musisz wiedzieć, że wiele składników, które są odpowiednie dla ludzi, źle oddziałują na organizm pupila. To właśnie dlatego karma dla psa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, aniżeli żywność podawana bezpośrednio ze stołu. Wiele zbóż, konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku wywołuje alergie oraz uczulenie wśród domowych zwierząt. Jeśli chcesz mądrze opiekować się swoim pupilem, działaj odpowiedzialnie i sięgaj po sprawdzone rozwiązania, a nie półśrodki. Niektóre smakołyki ze stołu narażają także zwierzaka na biegunkę oraz zaparcia. Zanim więc znów podasz pupilowi tego rodzaju żywność, pomyśl o jego zdrowiu.

Nie pozostawiaj resztek na widoku

Karma dla psa nie budzi żadnego zainteresowania u pupila? Sprawdź, czy zwierzak nie podjada podczas Twojej nieobecności. Bardzo często czworonogi korzystają z dobrodziejstw resztek obiadowych, które zostały nieodpowiedzialnie pozostawione gdzieś w zasięgu wzroku oraz węchu. To niezwykle istotna kwestia – jak już wiesz, żywność odpowiednia dla ludzi nie zawsze jest właściwa dla domowych zwierzaków, więc może prowadzić do wielu mniejszych lub większych problemów z układem pokarmowym.

Dodatkowo staraj się trzymać karmę dla psa w innym miejscu, niż żywność przygotowaną dla domowników. Dzięki temu pupil nie będzie kojarzyć obu typów jedzenia ze sobą. Za każdym razem karmę dla psa podawaj w specjalnej miseczce, a nie na talerzu, gdzie wcześniej znajdowały się resztki pożywienia z obiadu. Postaraj się maksymalnie odseparować produkty dedykowane dla pupili od tych dla ludzi.

Karmę dla psa podawaj o odpowiednich porach

Zwykle karmę dla dorosłych psów podaje się dwa, ewentualnie trzy razy dziennie. Czasami zdarzają się przypadki, gdzie pupil czuje się najlepiej po tym, gdy miskę opróżni jeden raz w ciągu doby. Jeśli to tylko możliwe, spróbuj przygotować optymalny harmonogram karmienia, który następnie wdrożysz i będziesz go przestrzegać. Nie mamy na myśli podawania karmy dla psa „rano i wieczorem” – potrzebujesz jasno ustalonych godzin. W przypadku wybrednych osobników bardzo często sprawdza się plan, gdzie stosuje się karmienie dwa razy w ciągu dnia. Jeżeli miska nie zostanie opróżniona w ciągu 30 minut po jej napełnieniu, schowaj żywność i podaj ją przy kolejnym planowanym posiłku. Wiele osobników specjalnie nie zjada karmy, licząc na to, że otrzymają coś „lepszego”. Zabrzmi to nieco szorstko, ale gdy Twój pies naprawdę zgłodnieje, chętnie skorzysta z karmy.

Pamiętaj również, że nie każdy zwierzak jest ogromnym żarłokiem. Czasami czas pomiędzy posiłkami jest po prostu zbyt krótki, więc z uwagi na brak apetytu, pupil nie będzie zainteresowany karmą dla psa. Niektóre osobniki jedzą dużo, ale rzadko, na przykład raz dziennie. Dlatego ważną kwestią jest dopasowanie harmonogramu do potrzeb czworonoga. Wówczas zwiększysz szansę na to, że wybredny zwierzak chętnie opróżni zawartość miski.

A może problem tkwi w Twojej karmie?

Jeżeli wszystkie poprzednie porady nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, możesz zastanowić się nad zmianą psiej karmy. Czasami rzeczywiście zdarza się, że konkretne pożywienie kompletnie nie trafia w gusta smakowe pupila. Jest to jednak rzadkość, ponieważ producenci karm robią wszystko, aby zawartość puszek i saszetek była dość uniwersalna, czyli dopasowana do szerokiego grona zwierzaków. W przypadku, gdy pupil jest szczególnie wybredny, możesz sięgnąć po produkt, który będzie wyróżniać się wysoką zawartością mięsa. To surowiec, który jest uwielbiany przez czworonogi i powinien być podstawowym elementem diety. Świeże i aromatyczne mięso z pewnością pobudzi zwierzaka, tym samym zachęcając do jedzenia.

Warto dodatkowo wspomnieć, że wiele psów niechętnie podchodzi do karm suchych, gdy wcześniej jadły tylko mokre kompozycje. Dlatego taką zamianę należy wdrażać stopniowo, aby przyzwyczaić pupila do nowego pokarmu. To kwestia bardzo ważna w przypadku wszystkich psów, a nie tylko tych, które są wyjątkowo wybredne.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!