Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Jak często kąpać psa?
  3. Jak często kąpać psa?

Dla psów i kotów czas kąpieli jest często stresujący, a tym samym mycie pupila stwarza wiele trudności. Poza tym warto byśmy się zastanowili nad tym jak często kąpać psa?

Prawda jest taka, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy tak naprawdę od tego, w jakim wieku jest pies, jakiej jest rasy i jaki jest jego tryb życia. Oprócz tego nawet jeśli do planowanego terminu kąpieli zostało nieco czasu, ale czujemy, że sierść pupila jest brudna, czy ma nieprzyjemny zapach, trzeba o myciu pomyśleć wcześniej.

Jak często kąpać psa rasowego?

Każda rasa psa cechuje się inną sierścią. Takie psiaki jak shih tzu czy yorshire terier mają bardzo jedwabistą sierść, która potrzebuje specjalnej pielęgnacji, a częste mycie jest koniecznością. Natomiast psy mające sierść jak labrador, czy golden retriever z twardszymi włoskami, od których zanieczyszczenia się odrywają, mogą być kąpane bardzo rzadko. Zdaniem weterynarzy kąpiel nie powinna być częstsza niż co 3-6 miesięcy. Z kąpielą powinniśmy uważać u szczeniaków. W ich przypadku kąpiel powinna odbywać się tylko wtedy, kiedy jest taka pilna potrzeba. Zaleca się raczej przemywać sierść zwilżoną szmatką.

Bezpieczna kąpiel z dobrym psim kosmetykiem

To jak często kąpać psa to tylko jedna z kwestii, jakie musimy brać pod uwagę. Aby kąpiel była zabiegiem pielęgnacyjnym, a nie zaszkodziła pupilowi, musimy myć go odpowiednimi preparatami. Przede wszystkim podstawą jest to, że nie wolno nam sięgać po kosmetyki i mydło przeznaczone dla ludzi, bo podrażniłyby skórę psa i wywołały nieprzyjemne swędzenie. W sklepach zoologicznych dostępne są szampony i żele przygotowane z myślą o czworonogach i tylko po takie wolno nam sięgać.

Psa, który odczuwa stres przed kąpielą, najlepiej kąpać na czczo. Można przy tym odwrócić uwagę jakąś zabawką. Ważne, by wodą nie lać po głowie, aby woda nie dostała się do uszu i oczu. Woda nie może być za ciepła ani za zimna, a po kąpieli trzeba psiaka dobrze wytrzeć ręcznikiem. Nie wolno psa kąpać z obrożą przeciw pchłom, 48 godzin przed albo po aplikacji preparatu na kleszcze i po poważnych zabiegach, jak operacja.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!