Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Czesanie kota – co możemy zrobić, by zwierzak je polubił?
  3. Czesanie kota – co możemy zrobić, by zwierzak je polubił?

Koty są czyściochami, więc w większości samodzielnie dbają o swoje futerko. Właśnie dlatego wielu opiekunów zapomina o tym, że rutyną powinno być także szczotkowanie kota. To jeden z istotniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak nie zawsze czesanie kota jest miłe dla samego zainteresowanego.

Wiele kociaków dba o sierść samodzielnie, ale przy takich rasach jak kot perski, potrzeba troszkę pomocy. Poza tym wiosną i jesienią, kiedy przypada okres linienia, czesanie kota powinno być jeszcze częstsze.

Jak czesanie kota, to dobrą szczotką!

Nie wszystkie koty siedzą cierpliwie w trakcie czesania. Czasem jest to związane z tym, czym szczotkujemy swojego pupila. Wybór odpowiedniego przyrządu może być kluczowe dla wrażeń zwierzaka i spokoju podczas codziennej pielęgnacji. Nie dziwmy się, że kot ucieka, jeśli szczotka podrażnia jego skórę lub ciągnie futerko. W sklepach zoologicznych znajdziemy różne narzędzia, a to, po które powinniśmy sięgnąć, jest zależne od długości sierści. Dla kota długowłosego należy wyposażyć się w metalowy grzebień, który ma szeroki rozstaw zębów. Koty krótkowłose mogą, ale nie muszą być wyczesywane. Musimy jednak pamiętać o furminatorze, który pomoże z podszerstkiem.

Jak prawidłowo szczotkować zwierzaka?

Kiedy mamy już odpowiednią szczotkę lub grzebień, trzeba do tego zabiegu przekonać kota. Najlepiej przyzwyczajać go do czesania już od małego. Musimy to robić stopniowo, najpierw szczotkowanie będzie krótkie, a z czasem możemy zabieg wydłużać. Nie zmuszajmy go i nie róbmy nic na siłę. Im więcej pozytywnych skojarzeń i emocji będzie wiązać się z czesaniem, tym przyjemniejszy będzie zabieg.

Pamiętajmy też, że koty nie lubią zmian, za to uwielbiają, kiedy coś jest stałe. Dlatego też stwórzmy ze szczotkowania codzienny rytuał. Dzięki temu pupil nie będzie czuł zaskoczenia, gdy sięgniemy po szczotkę, a tym samym będzie spokojniejszy. I na koniec – pamiętajmy, by nie czesać zwierzaka pod włos. On tego nie lubi. Szczotkujmy powoli, delikatnymi i spokojnymi ruchami, nie przyciskając przy tym szczotki do skóry, bo to może być dla kota bolesne.



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!