Promocje
Wataha zestaw gęś z ryżem 850g x 6szt
Wataha zestaw gęś z ryżem 850g x 6szt
85,80 zł 70,00 zł
szt
Wataha zestaw junior 850g x 6szt
Wataha zestaw junior 850g x 6szt
84,60 zł 69,99 zł
szt
Wataha zestaw konina 850g x 6szt
Wataha zestaw konina 850g x 6szt
109,20 zł 99,99 zł
szt
Wataha zestaw jeleń z ziemniakami 850g x 6szt
Wataha zestaw jeleń z ziemniakami 850g x 6szt
119,40 zł 99,99 zł
szt
Wataha zestaw dzik 850g x 6szt
Wataha zestaw dzik 850g x 6szt
113,40 zł 99,99 zł
szt
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Drugi pies w domu - czy nas pies zaakceptuje nowego lokatora?
Drugi pies w domu - czy nas pies zaakceptuje nowego lokatora?

Część właścicieli psów z czasem myśli o tym, by w domu zamieszkał jeszcze jeden czworonóg. Roztacza się przed nami wspaniała wizja, w której nasz przyjaciel ma nowego towarzysza zabaw. Jednocześnie pojawiają się obawy o to, czy drugi pies w domu to dobry pomysł? Czy będzie zaakceptowany przez naszego pupila?

W części przypadków kolejny psi domownik może wnieść sporo radości, ale czasem warto ten pomysł odrzucić, albo przynajmniej jeszcze raz przemyśleć. O czym musimy pamiętać, zanim zorganizujemy drugie legowisko i miskę?

Czy płeć psa ma znaczenie?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że suczki raz albo dwa razy w roku mają cieczkę. Może być to kłopotliwe jeśli w domu ma być suczka i samiec. Oznacza to, że jeśli nie chcemy, by nasza psia rodzinka się powiększała, to zanim zamieszka drugi pies w domu, suczkę trzeba poddać sterylizacji. A co, jeśli psiaki są tej samej płci? Przyjęło się, że ta sama płeć nie pała do siebie sympatią, ale wcale tak być nie musi. Tak jest w przypadku samców, gdzie jeden przejmuje rolę samca alfa, drugi natomiast nie interesuje się suczkami. Suczki też mogą się zaprzyjaźnić, ale może się między nimi pojawić rywalizacja, na przykład o jedzenie.

Drugi pies w domu z innym temperamentem

Wielkość i temperamenty obu psów mają ogromne znaczenie i wpłyną na to, jak będą na siebie reagować. Jeżeli mamy małego psa i myślimy o dużym, nasz pupil może to źle przyjąć. Nie będzie w stanie zapanować nad nowym współlokatorem, co będzie wpływało na zwiększenie stresu. Szczególnie kłopotliwe będzie, to kiedy do domu wprowadzi się szczeniak większej rasy psa. Kiedy mamy już dużego psa i myślimy o małym, też nie możemy zostawić psów samych sobie. O ile przy zrównoważonym psie nie powinno być problemów, o tyle kiedy większy pies będzie traktować szczeniaczka lub małego psa jako zwierzę, na które się poluje, lepiej zrezygnować. Ważne są też spacery – jeśli w domu są dwa dorosłe psy, mogą wychodzić na spacery razem. Natomiast jeśli jeden z nich jest szczeniakiem, powinny na początku wychodzić osobno.

Psy powinny się najpierw poznać

Zanim drugi pies zamieszka w domu, nasz pupil powinien go poznać na neutralnym gruncie. Psy powinny być na smyczy i móc stopniowo się poznawać. Łatwo zauważymy, czy psy się polubiły i się bawią, czy wprost przeciwnie – zaczynają na siebie warczeć. Planując miejsce dla drugiego psiaka, musimy pamiętać, by nie zaniedbywać naszego pierwszego pupila. W przeciwnym razie może dojść do agresywnych zachowań wynikających z zazdrości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium