Promocje
Wataha przysmak dentystyczne 140g
Wataha przysmak dentystyczne 140g
10,58 zł 8,99 zł
szt
Wataha Puszka Cat indyk 300g
Wataha Puszka Cat indyk 300g
8,90 zł 7,57 zł
szt
Wataha Karma 58% mięsa dla psów dorosłych 4kg
Wataha Karma 58% mięsa dla psów dorosłych 4kg
58,00 zł 49,30 zł
szt
Wataha Puszka 83% Gęś z ryżem  410g
Wataha Puszka 83% Gęś z ryżem 410g
10,10 zł 8,59 zł
szt
Wataha baton 70% miesa 1200g
Wataha baton 70% miesa 1200g
9,10 zł 7,74 zł
szt
Wataha zestaw gęś z ryżem 850g x 6szt
Wataha zestaw gęś z ryżem 850g x 6szt
85,80 zł 70,00 zł
szt
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Wataha Superfood 80/20 LAND   12kg BRZ
Wataha Superfood 80/20 LAND 12kg BRZ
290,00 zł 246,50 zł
szt
Psie sporty
Psie sporty

Agility

To sport, gdzie człowiek z psem muszą stanowić prawdziwy team. Konkurencja polega na pokonaniu toru przeszkód bezbłędnie, w jak najkrótszym czasie. Każdy tor jest inny, a cała gama przeszkód pozwala sprawdzić szybkość, zwinność i zgranie zespołu. W tym sporcie może uczestniczyć każdy zdrowy pies, chociaż nie wszystkie mają do tego predyspozycje. Najlepiej sprawdzają się takie rasy, jak: border collie, owczarek australijski, owczarek pirenejski czy owczarek szetlandzki.

 

Frisbee

Kolejna bardzo popularna dyscyplina psiego sportu. Frisbee to mały, okrągły, latający dysk. Zabawa polega na rzucaniu go przez człowieka i łapaniu przez psa. Jest to bardzo spektakularne podczas oglądania, szczególnie zgranie psa i człowieka. Wszystkie rozmaite figury i szybkość psów robią niesamowite wrażenie.

 

Bikejoring

To najprościej mówiąc ciągnięcie przez psa roweru z człowiekiem. Niby proste, ale w praktyce jest to dość skomplikowane i bardzo trudne, aby utrzymać równowagę i się nie przewrócić.

 

Flyball

Pies biegnie po specjalnie przygotowanym prostym torze, gdzie na końcu czeka maszyna wyrzucająca piłkę, którą pies musi złapać i wrócić tą samą drogą do swojego opiekuna.

 

Obedience

To po prostu sportowe posłuszeństwo, gdzie pies wykonuje odpowiednie komendy wydawane przez opiekuna.

 

Canicrosing, dogtrekking

Te dwa sporty są do siebie bardzo podobne, jedyną różnicą między nimi jest rodzaj poruszania się. W jednym się z psem biega, a w drugim chodzi.

 

Zaprzęgi

To dla tych, którzy mają kilka psów i chcą pracować ze wszystkimi psami naraz. Najlepiej sprawdzają się tu psy ras północnych.

 

Jak widać jest wiele sportów, które można uprawiać razem ze swoimi pupilami. Niektóre z nich potrzebują dostępu do specjalnego toru, przeszkód lub sprzętu. Zazwyczaj kluby agility czy flyball  znajdziecie w większych miastach. Warto wiedzieć, że skompletowanie całego toru z regulaminowymi przeszkodami jest dość drogie.  Jednak większość z dyscyplin można uprawiać bez dodatkowego wyposażenia. Wystarczy tylko zaciągnąć fachowej porady albo przeczytać odpowiednie książki. W internecie również dostępnych jest bardzo dużo informacji i poradników. Wspólna aktywność fizyczna to doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoim psim przyjacielem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium