Witamy w sklepie Karma Wataha!

Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 5 % na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.


Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.

  1. Strona główna
  2. Pierwsza wizyta psa u weterynarza - jak się przygotować?
  3. Pierwsza wizyta psa u weterynarza - jak się przygotować?

Pierwsza wizyta z psem u weterynarza jest ważnym wydarzeniem zarówno dla pana jak i dla pupila. Zwierzęta nie przepadają za chodzeniem do lekarza, wiąże się to dla nich ze sporym stresem. Nam właścicielom zależy na tym, aby wizyta przebiegła w jak najmilszej atmosferze, a klinika nie wywoływała później u pupila negatywnych wspomnień. Podpowiadamy, jak tego dokonać. 

 

Pierwsza wizyta z psem u weterynarza 

Na pierwszą wizytę u weterynarza zazwyczaj udajemy się ze szczeniakiem lub psem, który dopiero co pojawił się w naszej rodzinie. W przypadku szczeniąt i młodych psów z wizytą warto chwilę poczekać, najlepiej do momentu aż ten w pełni oswoi się z nowym mieszkaniem. Taką decyzję możemy podjąć oczywiście tylko wtedy, gdy zwierzęciu nic nie zagraża - w przeciwnym przypadku klinikę weterynaryjną odwiedzamy tak szybko, jak to tylko możliwe.  

Odczekanie kilku dni pomiędzy pojawieniem się psiaka w domu a pierwszą wizytą u weterynarza nie tylko oszczędza zwierzęciu dodatkowego stresu. Przez ten czas spędzony na oswajaniu się z nowym otoczeniem mamy możliwość obserwacji naszego pupila. Będziemy w stanie stwierdzić, czy ma apetyt, jest zadowolony, nie wykazuje nadmiernego strachu bądź agresji. Wszystkie te informacje będą przydatne podczas pierwszej wizyty u weterynarza.  

 

Jak wygląda pierwsza wizyta psa u weterynarza? 

Podczas pierwszej wizyty lekarz musi dokładnie zbadać pupila i sprawdzić, czy nic mu nie dolega. Zazwyczaj trzeba zaszczepić i odrobaczyć zwierzaka oraz ustalić terminy kolejnych szczepień (jeśli są potrzebne). Weterynarz powinien również zważyć psa - dzięki temu będziemy wiedzieć, czy waga pupila jest prawidłowa i czy przybiera na wadze w odpowiednim tempie. Pod koniec wizyty zazwyczaj wypisuje się książeczkę zdrowia, w której będą znajdować się wszystkie informacje na temat zdrowia psa.  

 

Pierwsza wizyta psa u weterynarza – jak się przygotować? 

Na pewno chcesz, aby pierwsza wizyta u weterynarza przebiegła w jak najmniejszym stresie. Niestety, nie uda nam się w pełni wyeliminować stresu związanego z pobytem w klinice, ale z całą pewnością możemy sprawić, że pies będzie czuł się bezpiecznie i w miarę komfortowo. Jak tego dokonać?  

 

  • na wizytę umów się telefonicznie – upewnij się, że Twój pupil nie będzie musiał długo czekać, zwłaszcza, że w poczekalni będą znajdować się inne zwierzęta, co będzie dodatkowym rozproszeniem  
  • przed wizytą spisz sobie pytania, które chcesz zadać weterynarzowi – w ten sposób nic ci nie umknie, a do domu wrócisz z najpotrzebniejszymi informacjami  
  • jeśli Twój pupil wymaga leczenia lub specjalnej opieki, poproś lekarza o zapisanie lub wydrukowanie zaleceń - wszystkie informacje będą w jednym miejscu, a ty będziesz mieć pewność, że się nie pomylisz 
  • jeśli adoptujesz starsze zwierzę, koniecznie zabierz ze sobą jego poprzednią książeczkę. Jeśli kupiłeś psa i hodowca poinformował Cię, że jest on zaszczepiony i odrobaczony, poproś o potwierdzenie i dokładną nazwę użytych preparatów 
  • jeśli pies nie jest jeszcze zaszczepiony, podczas podróży i w poczekalni trzymaj go na kolanach, jak najdalej od innych zwierząt - w ten sposób ograniczasz możliwość zarażenia pupila. W takim przypadku dobrze jest zrezygnować z komunikacji miejskiej i przyjechać samochodem. Jeśli będziesz iść pieszo, nieś pupila na rękach 
  • upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany na wizytę. Twoje emocje będą udzielać się zwierzakowi - jeśli będziesz spokojny i pewny siebie, pies będzie czuł się bezpieczniej 

Pierwsza wizyta u weterynarza – co ze sobą zabrać? 

Poza dokumentami warto mieć przy sobie smycz oraz obrożę lub szelki. Jeśli będziesz w stanie utrzymać psa na rękach lub jest możliwość umieszczenia go w transporterze, powyższe akcesoria nie będą Ci potrzebne. Jeśli Twój pies jest większy, smycz będzie ci potrzebna, aby móc utrzymać psa przy sobie podczas czekania. Ułatwi Ci również zaprowadzenie pupila do gabinetu.  

Jeśli Twój pies bywa agresywny lub wiesz, że ludzie często się go boją (np. ze względu na wygląd bądź rozmiary), załóż psu kaganiec. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo pozostałym zwierzętom i osobom czekającym na wizytę.

Jak trzymać psa u weterynarza, aby ułatwić badanie? 

Podczas wizyty będziesz musiał odrobinę pomóc weterynarzowi, zwłaszcza jeśli zwierzę będzie niespokojne. Jeśli pies będzie musiał przez chwilę stać nieruchomo, np. podczas USG brzucha, ustaw się bokiem, dotykając swoim ciałem zwierzaka. Jedną rękę przełóż pod jego szyją, dłoń umieść na karmu psa – w ten sposób pies nie będzie mógł ruszać głową i próbować ugryźć Ciebie lub weterynarza. Drugą rękę przełóż pod brzuchem psa - dzięki temu pies nie cofnie się ani nie usiądzie.  

Siedzącego psa możemy unieruchomić w podobny sposób. Jedną ręką przytulamy szyję i głowę psa do siebie, drugą kładziemy na udzie i zapobiegamy próbom wstawania.  

Weterynarz zazwyczaj samodzielnie może wykonać większość badań lub będzie korzystał z pomocy innej osoby pracującej w klinice. Mimo wszystko, czasem możesz zostać poproszony o udział w badaniu – zwierzak trzymany przez ciebie będzie czuł się bezpieczniej. Podczas badania warto mówić do zwierzaka - łagodny głos właściciela może go uspokoić. 

Zdrowy pies to szczęśliwy pies 

Na wizyty do weterynarza udajemy się zazwyczaj wtedy, gdy zauważamy niepokojące objawy. Warto jednak pamiętać o regularnych kontrolach. Nasze niewprawne oko może nie rozpoznać w porę symptomów rozwijającej się choroby. Im szybciej pomożemy pupilowi, tym krótsze będzie jego cierpienie.  

Na zdrowie Twojego pupila ogromny wpływ ma to, co podajesz mu do jedzenia. Posiłki zwierząt domowych powinny być źródłem najpotrzebniejszych składników odżywczych. Ich niedobory prowadzą do poważnych schorzeń, chorób i wad rozwojowych. Aby zapewnić swojemu psu zbilansowaną i zdrową dietę, wybieraj tylko dobre oraz pełnowartościowe karmy. 

Karma Wataha dla Twojego psa 

W naszym sklepie internetowym KarmaWataha.pl znajdziesz szeroki wybór karm dla psów oraz kotów. Oferujemy pełnowartościowe produkty, które są dostosowane do potrzeb żywieniowych pupili różnych ras i w różnym wieku. W sprzedaży posiadamy specjalistyczne karmy, dzięki którym będziesz mógł zaplanować spersonalizowaną dietę dla swojego psa lub kota.  

 

Co odróżnia karmy Wataha od innych?                 

  • Brak substancji, które mogą zaszkodzić zwierzakom, np. konserwanty, sztuczne barwniki                 
  • Podstawowym składnikiem karm jest mięso                 
  • Jasny i przejrzysty skład                 
  • Surowce do produkcji karm są wysokiej jakości                 
  • Dbałość o środowisko naturalne (surowce pozyskiwane są jedynie od zaufanych przedsiębiorstw)                 
  • Dzięki odpowiednim opakowaniom karmy na długo utrzymują świeżość i smakowity aromat  

Karmy Wataha charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Uzyskujemy je dzięki specjalnie wyselekcjonowanym surowcom wysokiej jakości. Nasze produkty nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku. Te substancje nie mają żadnych wartości odżywczych, a mogą zaszkodzić zdrowiu Twojego psa lub kota.  

Wypróbuj Karmy Wataha i podziel się swoją opinią - każda uwaga jest dla nas na wagę złota. 

 

Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów

Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Karma mokra dla psa Karma sucha dla psa

Na naszym blogu publikujemy psie i kocie ciekawostki. Znajdziesz tu też przydatne informacje i porady. Ostatnio pojawiły się takie wpisy: 

1. Jak przygotować psa na wyprawę w góry?

2. Choroba lokomocyjna u psa

3. Czego nie powinien jeść kot? Uważaj na te produkty

4. Kuweta dla kota o jaką wybrać?



Karma Wataha zaspokoi nawet wilczy apetyt!